czwartek, 21 sierpnia 2014

113. - "Opukiwanie meridianów"

Rewolucyjny sposób na pokonanie negatywnych emocji i stresu
Patricia Carrington


      

"Energia jest życiem. Życie jest energią."

Opukiwanie meridianów to sposób uzdrawiania emocji wykorzystująca naturalne predyspozycje naszego organizmu. Każdego dnia wykonujemy wiele gestów, które działają dobroczynnie na nasze samopoczucie. Dotykając określonych punktów, uspokajamy się, relaksujemy, oczyszczamy, dodajemy sobie odwagi. Powodów do stresu i niepokojów mamy na codzień bardzo dużo. Spowodowane jest to tempem życia, troską o przyszłość, zdrowie, pracę, finanse i wiele innych. Bywa też tak, że pragniemy zmian, lecz nie mamy odwagi ich dokonać, blokują nas sprawy z przeszłości i trudno jest ruszyć do przodu. Tkwimy w szarej codzienności, popadamy w depresję, zniechęcenie. Tymczasem nie musimy tkwić w starych strukturach. Wystarczy poruszyć odpowiednio energię, by sprawy nabrały tempa i dokonała się w nas transformacja. Czyż nie byłoby cudownie, by dokonało się to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Patricia Carrington udowadnia w książce pt. "Opukiwanie meridianów", że jest to możliwe. 

Odkrywcą metody opukiwania meridianów jest George Goodheart - chiropraktyk, który zauważył, że można wykorzystać punkty akupunktury bez używania igieł. Wystarczył ucisk lub opukanie wybranego punktu, by pacjent odczuł ulgę. Kolejnym elementem włączonym do terapii były afirmacje dzięki inicjatywie dr med. John'a Diamond'a - australijskiego psychiatrę. Znaczący krok ku rozwojowi tej metody wykonał dr Roger Callahan, amerykański psycholog, dzięki któremu terapia stała się bardziej efektywna. Odkrył, że gdy podczas opukiwania skupimy się na określonym lęku, to można się go pozbyć całkowicie. Jego terapia została nazwana Terapią Pola Myśli (Thought Field Therapy - TFT). Adepci TFT zaczęli badać jego technika dokładniej chcąc dowiedzieć się, czy można opracować sekwencję opukiwania, która byłaby skuteczna we wszystkich przypadkach. wśród nich był inżynier i trener osobisty - Gary Craig i autorka niniejszej książki Patricia Carrington. Dziś jest ona uznaną specjalistką, terapeutką i pisarką oraz pionierką stosowania opukiwania meridianów. Zdobyła prestiżowy tytuł mistrzowski w tej technice, ale również stworzyła jej autorską modyfikację. 

Patricia Carrington
źródło zdjęcia: masteringeft.com
Książka "Opukiwanie meridianów" powstała jako uzupełnienie filmu Nicolasa Ortnera pt. "The Tapping Solution". Nicolas Ortner natrafił w internecie na materiały twórcy EFT - Gary'ego Graig'a. Poznając tę metodę był zachwycony jej pozytywnymi efektami, dlatego postanowił o niej opowiedzieć. Jednak okazało się, że film to za mało. Patricia Carrington została zaproszona do udziału w projekcie promowania i opowiedzenia o tej metodzie licznym zainteresowanym osobom. 

EFT czyli Emotional Freedom Techniques zwana Techniką Emocjonalnej Wolności, polega na opukiwaniu punktów na twarzy i tułowiu. Uaktywniają one meridiany, które są naszymi kanałami energetycznymi. Jest ich dwanaście a każdy z nich odpowiada innemu narządowi. Uderzając delikatnie w określone miejsce na ciele uwalniamy blokady energetyczne, uaktywniamy przepływ energii i poprawiamy działanie określonego organu. Opukiwanie meridianów ma wiele wspólnego z akupunkturą lecz skupia się na naszych problemach emocjonalnych a nie na fizycznych dolegliwościach. W połączeniu z elementami psychologii i afirmacjami stanowi prostą, skuteczną i łagodną terapią przynoszącą długotrwałe efekty. Na poparcie tego faktu, autorka przedstawia świadectwa w postaci historii osób, którym pomogła omawiana metoda, przybliża historię badań naukowych i "rodowód" opukiwania meridianów. Dzięki niej możemy poradzić sobie z negatywnymi emocjami, fobiami, stresem, nałogami, blokadami psychicznymi, różnego rodzaju bólu i innych schorzeń. W połączeniu z pozytywnym nastawieniem i afirmacjami zaledwie w ciągu kilka minut przynosi zdumiewające efekty.

Poradnik szeroko opisuje metodę opukiwania meridianów, opisuje poszczególne punkty, dostarcza wiele teoretycznej wiedzy na ten temat i praktycznego zastosowania. Poznajemy podstawy terapii, autorski program dr Carrington oparty na wyborach, opukiwanie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz w jaki sposób i w jakich sytuacjach możemy ją wykorzystać. Ułatwieniem przyswojenia informacji i nauki są czarno - białe zdjęcia z instrukcją wykonania sekwencji opukiwania. Książkę można polecić osobom, które mają różne problemy emocjonalne i nie umieją sobie z nimi poradzić, paraliżuje ich lęk, strach, trema ale także po to, by ruszyć z miejsca, przełamać obawy przed zmianami i naładować siebie pozytywnymi energiami, dzięki którym można wprowadzić w swoje życie spokój i harmonię. 

"Opukiwanie nie jest przemijającą modą - to prawdziwie rewolucyjna metoda, dzięki której możemy pozytywnie wpłynąć na swoje emocje i zachowanie."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Rok Wydania: 2014
Ilość stron 328
Format: 14,5 x 20,5
Oprawa Miękka 
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Grzegorz Ciecioląg
Tytuł oryginału: "Discover the Power of Meridian Tapping."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)