niedziela, 17 sierpnia 2014

112.- " Magnez dla zdrowia"

Ochrona przed chorobami serca,cukrzycą,
osteoporozą, astmą i otyłością
dr Carolyn Dean"Magnez należy do najbardziej wyniszczonych minerałów, choć jest jednym z najważniejszych."

Każdego dnia potrzebujemy wiele składników odżywczych, minerałów i witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wśród nich niezwykle ważną rolę spełnia magnez - niedoceniany pierwiastek w diagnostyce chorobowej. Jest on odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie naszych narządów, organów, komórek, metabolizmu i ogólnego samopoczucia. Magnez powszechnie występujący w przyrodzie, określany jest pierwiastkiem życia, ponieważ jest niezwykle ważny i niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania całego organizmu. Nasze dolegliwości biorą się najczęściej z niedoboru wartości odżywczych a niedostateczny poziom magnezu wywołuje poważne schorzenia, których nie łączymy z jego brakiem. Jak ważną pełni on funkcję w naszym organiźmie uświadamia książka pt. "Magnez dla zdrowia."

źr. zdjęcia: www.redicecreations.com
Dr Carolyn Dean jest specjalistką z zakresu naturoterapii, lekarką, dietetykiem i uznanym autorytetem w medycynie alternatywnej. W 1978 roku ukończyła studia medyczne na kanadyjskim Uniwersytecie Dalhousie. Specjalizację robiła w wyższej szkole Ontario of Naturopathic Medicine. Jest lekarką, która zajmuje się leczeniem źle zdiagnozowanych, przewlekłych dolegliwości i chorób. W swojej praktyce niejednokrotnie miała do czynienia z błędną oceną stanu pacjenta i przyczyn ich schorzeń. Odkryła, że w ustabilizowaniu ich zdrowia, w wielu przypadkach, wystarczyło zastosować odpowiednią kurację magnezową, zmienić nawyki żywieniowe, by dolegliwości ustąpiły. Magnez jest ważnym dla niej obszarem badań. 

"Magnez reguluje działania ponad 325 enzymów w naszym organiźmie, a najistotniejsze enzymy spośród tej grupy wytwarzają, magazynują i wykorzystują energię."

Dr Carolyn Dean odkrywa przed nami nowe, skuteczniejsze metody przyswajania magnezu oraz przedstawia opracowany przez siebie oryginalny plan żywieniowy, który pozwala na uzupełnienie niedoborów magnezu w sposób bezpieczny i zgodny z regułami przedstawionymi w książce. Przedstawia najnowsze badania z zakresu nauki o odżywianiu, podkreślające wyjątkowy charakter i istotny wpływ tego minerału na nasz organizm. Dowiadujemy się jaki wpływ ma magnez na syntezę DNA, RNA, procesy wzrostu i reprodukcji komórek, zarządzanie impulsami energetycznymi i różne inne funkcje fizjologiczne. Pokazuje w jaki sposób magnez nadzoruje działanie nerwów, aktywność serca, interakcje nerwowo - mięśniowe, skurcze mięśni, napięcie naczyń krwionośnych, ciśnienie krwi i wiele innych. Uświadamia, że jego brak lub niedostateczny poziom pogarsza stan umysłu, kości, powoduje zawał serca, arytmię, astmę, drgawki, konwulsje. 

Autorka wymienia 21 objawów wywołanych przez niedobór tego pierwiastka oraz 100 czynników, które powodują jego ubytki. Opisuje zależności między magnezem a otyłością, nadciśnieniem, depresją, zespołem PMS, bezpłodnością, kamieniami nerkowymi, cukrzycą i innymi schorzeniami. Poznajemy suplementy magnezu, światowe zalecenia jego dawek, jakie jego ilości dziennie powinniśmy dostarczać w zależności od wieku i płci, gdzie znajdziemy jego największe zasoby, jakie badania i testy laboratoryjne pozwalają określić poziom magnezu w organiźmie. Wiedza uzupełniona jest historiami osób, które dzięki zastosowaniu kuracji magnezowej i zmianie nawyków, pozbyły się uciążliwych dolegliwości. 

Książka napisana została przystępnym językiem, chociaż może być trudna w odbiorze ze względu na przytaczane badania, opracowania naukowe i dane statystyczne. Zawiera bogatą wiedzę na temat magnezu, dzięki której mamy pełniejszy obraz jego ważnej funkcji. To niezbędny poradnik dla każdego. Jest on ułożony tak, że z łatwością odnajdziemy interesującą nas dolegliwość, poznamy przyczyny jej występowania oraz dowiemy się jaką zastosować kurację. Układ treści sprawia, że można ją przeczytać w całości lub wybrać konkretne zagadnienie, które chcemy poznać bliżej. 

Tempo naszego życia nie sprzyja zdrowiu. Źle się odżywiamy, pijemy za dużo kawy, herbaty, napojów energetycznych, zbyt mało ćwiczymy. To wszystko powoduje braki magnezu w naszym organiźmie. W efekcie dopadają nas choroby serca, udar mózgu, osteoporoza, cukrzyca, depresja, otyłość, zapalenie stawów czy astma. Trudno jest nam zmienić styl życia ale możemy stopniowo wprowadzać zmiany i nauczyć się odzyskiwać energię i wzmacniać nasz organizm. Autorka ma nadzieję, że "przedstawiona tutaj opowieść o magnezie pomoże poprawić stan zdrowia oraz będzie stanowić bogate źródło wiedzy przy diagnozie i terapii."

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Rok Wydania: 2014
Ilość stron: 340 20,5
Format: 14,5 x
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Dariusz Rudziński
Oprawa Miękka
Tytuł orygianłu: "The Magnesium Miracle

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.