wtorek, 12 sierpnia 2014

111. -"Vademecum naturalnego zdrowia"

Najskuteczniejsze metody oczyszczania i uzdrawiania organizmu
Andreas Moritz, John Hornecker
        

"Naturalna siłą w każdym z nas
jest najwspanialszym uzdrowicielem."
Hipokrates

W dzisiejszych czasach utrzymanie zdrowia wydaje się trudnym zadaniem. Wpływ na to ma wiele czynników: styl życia, sposób odżywiania się, środowisko. W momencie, gdy dopadnie nas jakaś choroba, myślimy: "Dlaczego mnie to spotkało?" i nie znajdujemy odpowiedzi. Lekarze też nie uświadomią nam przyczyn lecz zapisują leki lub zabiegi czy operacje, które tylko usuwają skutki. Po jakimś czasie objawy wracają lub rozwija się nowa choroba w organiźmie. Przekonanie, że "tak już musi być, bo takie jest życie" to błędne myślenie, gdyż "zdrowie i witalność są naturalnymi stanami ludzkiego ciała". Niestety, otaczający nas świat nam tego nie ułatwia. Dlatego tak ważna jest edukacja prozdrowotna zamiast wydawanie ogromnych kwot na naprawianie zdrowia. Książka "Vademecum naturalnego zdrowia" uzmysławia, że często to my sami jesteśmy winni swojego stanu. Nasza wiedza na temat nas samych, co nam służy, a co zatruwa, jest niewielka. Nikt nas tego nie uczy, edukacja w szkołach także nie obejmuje tej tematyki. Spożywamy produkty pełne chemicznych dodatków, przetworzone, odgrzewane w mikrofalówkach, prowadzimy nieregularny tryb życia, mało się ruszamy a to tylko część przyczyn. 

A. Moritz amazon.com
Andreas'a Moritz'a mogliśmy poznać poprzez książkę wydaną w Polsce pt. "Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego" . Andreas Moritz to ekspert z dziedziny medycyny naturalnej, ajurwedy, irydologii, shiatsu oraz medycyny wibracyjnej. Od 1981 roku zgłębia medycynę opartą na ajurwedzie. W 1991 roku został kwalifikowanym praktykiem tej metody w Nowej Zelandii. Jest propagatorem innowacyjnego systemu uzdrawiania nazwaną „Ener – Chi Art”, która za pomocą energetycznych obrazów przywraca prawidłową energetykę ciała.

John Hornecker był nauczycielem, pisarzem i liderem warsztatów w dziedzinie duchowości i nauk metafizycznych w ciągu ostatnich 40 lat. Posiada dyplom z inżynierii elektrycznej, i pracował przez 30 lat jako kierownik średniego szczebla w branży telekomunikacyjnej. W 1970 roku doznał przebudzenia duchowego i jak sam pisze w notce o sobie: " Dzięki zmianom świadomości, diety i trybu życia, a także ciągłemu uczeniu się o naturalnym podejściu do zdrowia z niezliczonych warsztatów i książek, cieszyłem się życiem w doskonałym zdrowiu i witalności przez ostatnie 35 lat."

hornecker
www.earthscape.net
Panowie spotkali się w 1998 roku na konferencji pokojowej w Izraelu. To spotkanie stworzyło nowe możliwości i powstanie publikacji, w której autorzy chcieli przekazać w jaki sposób możemy współpracować z naturą naszego ciała, by oczyścić go z zanieczyszczeń, toksyn i złogów. Książka powstała, by zachęcić nas do poznania funkcjonowania naszego organizmu i pokazać nam jaki wpływ mają na nasze zdrowie czynniki zewnętrzne. Uświadamia skąd biorą się choroby, co możemy zrobić, by się ich pozbyć i uniknąć, w jaki sposób szkodzimy sami sobie, jak powstają zatory w wątrobie, pęcherzyku żółciowym, co zapycha nasz przewód pokarmowy, jakie są symptomy odwodnienia. Autorzy dają wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia, odżywiania się, higieny wewnętrznej i zewnętrznej. 

"Ludzkie ciało ma niesamowite siły obronne i regeneracyjne."

Poradnik powstał na prośbę wielu osób, które zwróciły się do Andreasa Moritz'a, by zebrał on w jednym miejscu najważniejsze informacje tak, by można było szybko znaleźć potrzebne porady zdrowotne. Na ten temat można przeczytać wiele książek podpowiadających jak dbać o swoje zdrowie. Chcąc znaleźć konkretną informację, trzeba przewertować ich bardzo dużo, dlatego dobrze jest mieć "pod ręką" proste zasady i porady dotyczące poprawy swojej kondycji, witalności i zdrowia. 

"Vademecum naturalnego zdrowia" to przewodnik po różnych sposobach i możliwościach zsynchronizowania rytmu swojego funkcjonowania z rytmem natury. Jego dodatkową zaletą jest przystępna forma pisania, zrozumiały i przejrzysty układ wzbogacony wyraźnymi rysunkami. Uzupełnieniem treści są załączniki, które opisują testowanie mięśniowe, oczyszczanie nerek oraz zawierają listę produktów zasado - i kwasotwórczych, spis objawów zakwaszenia organizmu oraz zestawienie produktów żywnościowych w grupy. 

Jednym ze sposobów dbania o siebie jest wiedza o tym, że nasze ciało ma niesamowite siły uzdrawiające, regenerujące i obronne. Musimy tylko nieco mu pomóc i zharmonizować nasze działania z jego naturalnymi potrzebami. Wyposażeni w niezbędne informacje możemy dokonywać świadomych, mądrych wyborów żywieniowych. Ciało odwdzięczy się nam wtedy wspaniałym wyglądem, wigorem i wewnętrzną równowagą.

"nigdy nie jest za późno, aby dokonać pozytywnych zmian, które pomogą nam się uzdrowić, tak żebyśmy mogli przeżyć życie w pełni."

Książkę można kupić w sklepie:Numer wydania I
Rok Wydania 2014
Format 14,5 X 20,5
Ilość stron 216
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Anna Majka
Redakcja: Mariusz Warda
Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Wydawnictwo Vital


4 komentarze:

 1. Koniecznie muszę przeczytać tę publikację. Na pewno dowiem się wielu ciekawych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka na pewno zostanie na mojej półce, gdyż zawiera wiele ciekawych informacji, o których w recenzji nie jestem w stanie opoiwiedzieć. Wiele się z nij dowiedziałam o zdrowiu, organiźmie i odżywianiu.

   Usuń
 2. Drobna nieścisłość: Andreasa Moritza mogliśmy poznać przez książkę "Rak Nie Jest Chorobą" wydaną przeze mnie :) Potem były "Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania" wydane przez Bibliotekę Nowej Ziemi. A dopiero potem "Oczyszczanie Wątroby" wydane przez Studio Astropsychologi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację :) Ja zaczęłam od książki wydanej przez Wydawnictwo Studio Astropsychologii :) Wymieniłam "Oczyszczanie Wątroby" jako jedną z książek Moritza :) Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.