wtorek, 11 lutego 2014

77. Holograficzny wszechświat

Naukowe dowody, jak myśl wpływa na rzeczywistość
Michael Talbot


„Najważniejszym aspektem życia nie jest już rzecz, ale związek pomiędzy rzeczami
Lynne Mc Taggart

Książka „Holograficzny wszechświat” została wydana po raz pierwszy w 1991 roku. Jej autor - Michael Talbot nie doczekał czasów, kiedy jego teorie zyskały uznanie na polu nauki i duchowości. Zmarł w maju 1992 roku przegrywając z chorobą – przewlekłą białaczką limfocytową. Miał zaledwie 38 lat. Lynne Mc Taggart, znana także w Polsce z takich publikacji jak "Eksperyment intencjonalny" czy "Więź", w przedmowie najnowszego wydania napisała: „Odszedł za szybko, nie kończąc swojego życiowego dzieła.” To dzieło określiła  jako klasykę na polu nauki i duchowości., które stało się  żywym pomnikiem autora. „Pomimo upływu lat jest to pozycja wciąż popularna.”

źr. www.goodreads.com.
Michael Talbot uważał, że to co nas otacza stanowi jedną całość, wszystko jest ze sobą połączone i wszelkie podziały, które funkcjonują w naszej rzeczywistości są sztuczne i niezgodne z naturą. „Wszechświat w rzeczywistości jest fantomem, gigantycznym  i niesamowicie szczegółowym hologramem.” 

Co to jest hologram? To trójwymiarowy obraz, który powstaje, gdy „pojedynczy promień lasera rozszczepia się na dwa promienie. Pierwsza wiązka promienia odbija się od fotografowanego przedmiotu, a druga zderza się z odbity promieniem pierwszej wiązki.”

Autor przedstawia nowy sposób patrzenia na świat, opierając się na wynikach badań dwóch wielkich uczonych i myślicieli Davida Bohma – fizyka z Uniwersytetu Londyńskiego, protegowanego Einsteina i jednego z najbardziej uznanych fizyków kwantowych na świecie oraz Karla Pribrama – neurofizjologa z Uniwersytetu Stanford, architekta współczesnego rozumienia mózgu. Na ich eksperyment natknął się w latach 80-tych. O nich i prowadzonych badaniach dowiadujemy się na początku książki a takze w trakcie całej publikacji. Oprócz nich poznajemy także wyniki badań innych znanych naukowców, którzy zajmowali się ty tematem.

„nie ma rzeczywistości ponad i poza rzeczywistością stworzoną w wyniku integracji wszystkich świadomości, a holograficzny wszechświat, za sprawą umysł, może być kształtowany w potencjalnie nieograniczony sposób.”

Holograficzny model dotyczy wielu zjawisk, które trudno wytłumaczyć. Duchowe i religijne uniesienia, telepatia, OBE, wizualizacja, wpływ umysłu na ciało, zdrowie, efekt placebo, przepowiadanie przyszłości, psychokineza, bilokacja, śmierć, cudowne uzdrowienia to tylko niektóre z nich. W swojej publikacji autor przedstawia drogę poznawania obszarów, które doprowadziły go do ciekawych wniosków. Zastanawia się nad funkcjonowaniem mózgu, jego zdolnościami zapamiętywania, możliwości gromadzenia przez niego mnóstwa informacji, wspomnień, obrazów, ale także nad holograficznym postrzeganiem świata i zagadnieniami z fizyki kwantowej. Nasz umysł jest potężną machiną, który potrafi przetwarzać ponad 280 trylionów bitów informacji! Talbota fascynowała możliwość jaką stwarza myśl i możliwości naszego mózgu. Wszystko poparte zostało wynikami badań, prowadzonymi eksperymentami, które dziś znajdują swoje potwierdzenie we współczesnych odkryciach.

Książka sprawia wrażenie wywodu naukowego. Mimo, że autor stara się nie używać fachowych terminów, to jednak nie jest to łatwa lektura. Może ona zainteresować tych, którzy pasjonują się fizyka kwantową, która w ostatnich latach jest popularnym tematem wielu publikacji.

„Holograficzny Wszechświat” uważany jest za jedną z najważniejszych dzieł na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Uświadamia, że wszystko jest możliwe, gdyż jesteśmy częścią wielkiej sieci związków a nowy sposób postrzegania otoczenia i uświadomienie sobie mechanizmu działania wielu zjawisk, może pomóc nam wznieść się na wyższy poziom świadomości.

Książkę można kupić w sklepie:
           
Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 408
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.