czwartek, 13 lutego 2014

78. Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości

Jak siła koncentracji może zmienić Twoje życie
Penney Peirce


„Postrzeganie oczami duszy i umysłu to podstawa.
Zatem, by zobaczyć coś na oczy,
najpierw trzeba zobaczyć to sercem i umysłem”
Yagyu

Świat coraz szybciej ewoluuje, co chwilę wprowadzane są nowe technologie, rozwiązania, coraz szybciej rozwija się sfera informatyczna. Oprócz tych namacalnych faktów również ludzkość się zmienia i podąża naprzód. Czy tego chcemy czy nie, zmierzamy ku nowej erze nie tylko w komputerowym świecie ale także w otaczającej nas rzeczywistości. Dotychczasowe postrzeganie otoczenia i wydarzeń przestanie być jedyną możliwością. W efekcie transformacji, nasza rzeczywistość  będzie funkcjonowała według zupełnie nowych zasad a ludzkość przejdzie na  wyższy poziom świadomości. Będzie to era intuicji, w której podstawową umiejętnością ma być doświadczanie teraźniejszości i koncentracja na tu i teraz, a dzięki doświadczymy radości, spełnienia, harmonii. Nauczymy się wykorzystywać wciąż pojawiające się możliwości, gdyż zaczniemy jest dostrzegać i koncentrować na nich swoją uwagę. Otworzymy się na koncepcję radykalnej poprawy swojego życia. Taką wizję przedstawia książka „Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości”, która poświęcona jest naszej przyszłości, odmiennej od tego, czego doświadczamy teraz.

źr, intuitnow.blogspot.com
Penney Peirce jest cenionym i utalentowanym intuicyjnym doradcą i trenerem duchowym. Podchodzi do ludzi z empatią i głębokim zrozumieniem. Znana ze swoich zdolności psychologicznych i wizjonerskich w kręgach biznesowych.  Jest jednym z pionierów w ruchu rozwoju intuicji, popularną pisarką, wykładowcą. W Polsce ukazały się do tej pory jej dwie książki „Twoja częstotliwość” oraz „Intuicja. Jak słuchać wskazówek wewnętrznego głosu”

Książka „Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości” jest trzecią z kolei pozycją w trylogii, poruszającej zagadnienia nowego świata i transformacji. Pierwszą była część pt. „Sposób intuicyjny” i dotyczyła rozwoju intuicji,  druga pt. „Twoja częstotliwość” - poświęcona była procesowi transformacji w swoim życiu, by zmienić je na lepsze. Natomiast najnowsza część pomaga zrozumieć przemiany jakie zachodzą na ziemi i uczy nowego spojrzenia na otaczający nas świat.

Wystarczy rozejrzeć się wokół, by dostrzec, że nadchodzą zmiany. Jesteśmy w fazie transformacji. Chaos, upadanie różnych struktur, starych systemów zarządzania, niestabilność, wzloty, upadki, świadczą o tym, ze dotychczasowe sposoby myślenia i działania nie sprawdziły się. Czas na zmiany.

„Te symptomy są znakami ostrzegawczymi, ze następuje całkowita zmiana, która spowoduje powstanie nowej generacji ludzi żyjących w nowym świecie, według nowych zasad.”

Penney Peirce uświadamia, że doświadczamy przyspieszenia czasu, wibracje energetyczne ziemi wzrastają a to dopiero początek drogi ku nowej świadomości. Analizuje poszczególne etapy przemiany, co się właściwie dzieje, na czym ona polega, czego możemy się spodziewać i jak powinniśmy się na nie przygotować, jak postępować, by poradzić  sobie ze zmianami przejść je bez zamętu, chaosu i z korzyścią dla siebie.
  
Autorka zwraca uwagę na koncentrację i percepcję, które odgrywają istotną rolę w codziennych sytuacjach. Uważa, że wiele naszych problemów jest efektem nieprzemyślanych decyzji, chaotycznych działań, starych nawyków i przekonań. Nie słuchamy swojej intuicji, jesteśmy rozkojarzeni, brakuje nam spostrzegawczości. Myślimy i działamy pod dyktando lewej części mózgu. Tymczasem w nowej rzeczywistości umiejętność skupiania uwagi, percepcji i intuicja będą niezbędne. Do głosu dojdzie prawopókulowe postrzeganie świata. W nowym świecie będziemy bardziej świadomi, wrażliwi, przewidujący, intuicyjni. Według niej wszystko jest połączone i podlega naturalnemu biegowi Przepływu, który jest podstawowym założeniem procesu zmiany świadomości . Czy autorka ma rację? Okaże się w przyszłości. Wiele wizji sprzed lat, a nawet wieków, snute przez różnych wizjonerskich twórców, np. Juliusza Verne'a czy Leonardo da Vinci, dziś wydają się naturalne, a w ich czasach były dla innych fantazyjnymi mrzonkami.

Książkę przeczytałam  z przyjemnością i z zainteresowaniem. Z reguły w tego rodzaju publikacjach pierwsze rozdziały to przesyt teorii, przytaczania badań, eksperymentów. W "Rewolucji ..." również tej wiedzy teoretycznej nie brakuje, jednak sposób przekazu jest niezwykle ciekawy, działający na wyobraźnię. Im dalej wnikamy w treść, tymbardziej jest ona interesujaca. Mnie wciągnęła całkowicie.

Całość jest przejrzysta, logicznie skomponowana, przemyślana i zrozumiała. Lekki styl pisania prowadzi coraz głębiej w zagadnienia. W zrozumieniu terminologii pomocny jest zamieszczony na końcu słowniczek pojęć. Penney Peirce podpowiada, by potraktować książkę twórczo tzn. można ją przeczytać „od deski do deski” ale także potraktować jak wyrocznie, otwierając ją na przypadkowej stronie. W publikacji nie brakuje mądrych myśli, sentencji i treści, które mogą być wskazówką w nurtującym nas problemie. Dobrym pomysłem jest prowadzenie notatek ze swoich postępów, gdyż w treść wplecione są ćwiczenia pt. „Spróbuj to zrobić.” Każdy rozdział kończy jego krótkie podsumowanie, podkreślające esencję przedstawionego tematu. 


Autorka pisała książkę z intencją zrozumienia nowego sposobu postrzegania rzeczywistości i pokazania co możemy zrobić dziś, by się go nauczyć. Jej przekazy  mają przede wszystkim pobudzić naszą wyobraźnię, nauczyć nas nowych sposobów koncentracji, skupiania uwagi na dniu dzisiejszym i dostrojenia się do  wzrastającej częstotliwości świata.

Efektem rewolucji w nowym postrzeganiu rzeczywistości będzie rozwinięcie umiejętności, które dotychczas uważane były za nadprzyrodzone. Przewidywanie czy intuicja staną się charakterystyczne dla „nowego człowieka”. Dzięki zrozumieniu natury życia w wielu wymiarach przestanie istnieć pojęcie śmierci czy Drugiej Strony. Gdy otworzymy się na odmienne od dzisiejszego spojrzenie i doświadczenia, wtedy stworzymy swoje otoczenie według naszych wyobrażeń a nasze życie będzie płynęło w zupełnie innym rytmie. Dla wielu ludzi taka wizja może wydać się futurystycznym wymysłem, zbyt wybiegającym w przyszłosć. Tymczasem jest to rzeczywistość pukająca do naszych drzwi. Wystarczy je otworzyć i "spojrzeć na świat z nowej perspektywy". Do tego potrzebny nam jest klucz, którym może okazać się ta książka . 

Książkę można kupić w sklepie:


Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 352
Oprawa miękka
źr. tła sentencji: imperiumtapet.pl

1 komentarz:

  1. Zasady na tym blogu: http://ezo-ksiazki.blogspot.com/p/zasady-na-blogu.html Komentarze są mile widziane lecz proszę o podpisywanie ich.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)