wtorek, 4 lutego 2014

75. Zdrowe Kości

Jak samodzielnie zapobiec osteoporozie i cofnąć jej skutki
Lara Pizzorno, lek. med. Jonathan V. Wright


„Chroń i odżywiaj swoje kości, a one odwdzięczą ci się, zapewniając ci piękną podporę w twoim długim i aktywnym życiu”

Osteoporoza nazywana „śpiącym potworem” wkrada się w nasze życie niepostrzeżenie. Jest współczesną plagą, gdyż coraz więcej ludzi cierpi z powodu jej skutków. Dotyczy ona 50% kobiet, najczęściej po menopauzie, i 25% mężczyzn u których ryzyko tej choroby występuje około 70 roku życia. Objawia się m.in. długotrwałym, uciążliwym bólem, podatnością na złamania, w tym bardzo niebezpiecznym złamaniem kości biodrowej. Przyczyny tkwią w genach, złej gospodarce hormonalnej ale i w niewłaściwej diecie, ubogiej w witaminy i minerały. Przyczynia się do tego także stres i siedzący tryb życia. Czy można zapobiec osteoporozie? Jak ją rozpoznać i  wyeliminować? Jeżeli jesteśmy obciążeni genetycznie czy to oznacza dla nas pewność zachorowania na nią? Co wpływa na jakość naszego szkieletu? Jak możemy go wzmocnić? Temu zagadnieniu poświęcona jest książka Lary Pizzorno i lek. med. Jonathan’a V. Wright’a pt.”Zdrowe kości”

źr. www.willows-inn.com
Lara Pizzorno jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Pisarzy Medycznych z ponad 25 letnim  doświadczeniem pisania dla lekarzy i opinii publicznej. W 1970 Ukończyła Phi Beta Kappa z wyróżnieniem z Wheaton College, otrzymała tytuł  magistra Studiów Religijnych z wyróżnieniem Yale Divinity School w 1973. W 1986 roku została licencjonowaną terapeutką a w 2012 roku ukończyła STOTT Pilates i otrzymała certyfikat instruktora zajęć na macie. Prowadzi zajęcia praktyczne m.in. pilates, body pump, podnoszenie ciężarów. Propaguje ekologiczne ogrodnictwo i zdrowe gotowanie.

źr. www.amazon.com
Dr Jonathan V. Wright jest pionierem terapii naturalnych i ekspertem w dziedzinie stosowania bioidentycznej hormonalnej terapii zastępczej dla kobiet i mężczyzn. Wraz z Alanem Gaby, od 1976 roku, zgromadził ponad 50.000  prac naukowych na temat diet, witamin, minerałów, botanicznych i innych naturalnych substancji. Założył klinikę Tahoma w 1973roku, Dolinę Meridian Laboratorium w 1976 roku, oraz Fundację Clinic Tahoma w 1996 roku, która powstała, by usunąć  chorobę w sposób naturalny i skorygować  nierównowagę w organizmie, która prowadzi do choroby

W książce „Zdrowe Kości” Lara Pizzorno i lek. med. Jonathan V. Wright przekazują wiele fachowych informacji o groźnej chorobie, jaką jest osteoporoza. Przerażające jest to, że jest ona powszechnie leczona w sposób, który tylko pogarsza stan naszego układu kostnego. Okazuje się, że lekarze zapisują parafarmaceutyki, które nie przynoszą oczekiwanych skutków. Wręcz przeciwnie – autorzy uważają, że wywołują one w organizmie spustoszenie i jeżeli chcemy poprawić stan swoich kości, to nie poprzez ich przyjmowanie lecz stosując terapię naturalną. Istotą leczenia powinno być zapewnienie kościom odpowiedniej diety, składników odżywczych w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami.

Lara i dr Wright ujawniają fakty, o których przeciętny pacjent nie ma pojęcia. Na poparcie swojej tezy prezentują wyniki najnowszych badań naukowych COMB, a także przeprowadzanych w Ośrodku Badawczym nad Osteoporozą Uniwersytetu Medycznego Creighton w Omaha, które udowadniają skutki uboczne leków stosowanych powszechnie w leczeniu osteoporozy a o których nie wszyscy wiedzą. W dwóch pierwszych rozdziałach ujawniają metody leczenia, które są stosowane w dzisiejszej medycynie konwencjonalnej,  podpowiadają jak samemu sprawdzić czy jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka.

Poznajemy  podstawową wiedzę o osteoporozie, jakie są jej objawy i skutki, jakie są najważniejsze czynniki wpływające na budowę kości, które składniki spożywcze wpływają pozytywnie na budowę kości, co je niszczy a co odbudowuje, gdzie szukać odpowiedniej ilości potrzebnych nam składników. Dowiadujemy się co wspólnego mają z kośćmi wątroba, kwasy żołądkowe, nadczynność przytarczyc czy nerki, na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementów, gdzie szukać naturalnych źródeł potrzebnych nam witamin i minerałów. Poznajemy zasady bioidentycznej hormonalnej terapii zastępczej odbudowującej kości oraz szczegółowy program ćwiczeń, który wpływa korzystnie na ich wzmocnienie. Dzięki niemu wzmocnimy i zregenerujemy nasz układ kostny i dostosujemy go indywidualnie

Książka zawiera 4 główne części:
I Czy grozi osteoporoza?
II Dlaczego medycyna konwencjonalna nie daje recepty na zdrowe kości?
III Co zwiększa ryzyko osteoporozy?
IV jak zachować mocne kości przez całe życie?

Te podstawowe części zawierają mniejsze rozdziały, których jest osiem, oraz krótkie podrozdziały. Uzupełnieniem są dodatki, w których wymienione zostały najważniejsze witaminy i minerały sprzyjające utrzymaniu  zdrowych kości oraz spis testów laboratoryjnych, które autorka zaleca zrobić, by potwierdzić skuteczność zaleceń z książki. Dodatkową zaletą są tabele, których jest piętnaście a ich listę znajdziemy w spisie treści. Znajdują się w nich różne zestawienia, które ułatwiają znalezienie odpowiedniej informacji np. gdzie szukać źródeł wapnia, magnezu, cynku, witamin z grupy B czy witaminę C.

źr. zdjęcia:
amazon.com
tekst: z okładki
Autorka gwarantuje, że gdy zastosujemy jej metodę, stan naszych kości zdecydowanie się poprawi. Są to zalecenia, które ona sama ma przetestowane na sobie, gdyż lekarze zdiagnozowali u niej osteopenię gdy  miała  50 lat. Dziś, po przekroczeniu 60-tki, cieszy się  mocnymi, zdrowymi kośćmi i jest dowodem na skuteczność proponowanych przez nią zaleceń.

 „Po co uczestniczyć w jeszcze jednym eksperymencie firmy farmaceutycznej i narażać się na ryzyko, kiedy najnowsze badania dowodzą, że możliwe jest utrzymanie zdrowych kości w sposób bezpieczny, skuteczny i naturalny?”

Książkę można kupić w sklepie:

  
Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 408
Oprawa miękka
Wydawnictwo; Vital

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.