poniedziałek, 29 maja 2017

340. - "Oczyszczanie organizmu w praktyce"

Od detoksu wątroby po eliminację grzybów
Alexandra Stross

          

„choroba nie oznacza, że coś poszło nie tak, lecz stanowi ona objaw powstałego w przeszłości uszkodzenia mechanizmu naprawczego.”

Na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu ma wpływ wiele czynników a wśród nich nieocenioną rolę ma usuwanie z niego szkodliwych substancji, złogów, toksyn, których pełno znajduje się w naszym otoczeniu. Zanieczyszczone powietrze, chemiczne dodatki do żywności, kosmetyków, środków chemicznych, stres prowadzą do wielu chorób, dolegliwości i złego samopoczucia. Z tego powodu powinniśmy dbać o higienę wewnętrzną naszego organizmu i co pewien czas robić porządki pozbywając się niepotrzebnych zanieczyszczeń. Książka „Oczyszczanie organizmu w praktyce” podpowiada w jaki sposób przeprowadzić kompleksowe odtruwanie naszego organizmu. 

źr. zdjęcia:
www.netzwerk-frauengesundheit.com
Alexandra Stross jest weterynarzem, ale specjalizuje się też w medycynie naturalnej pomagając ludziom z przewlekłymi i ciężkimi problemami zdrowotnymi. Mówi o sobie, że jest tłumaczem mowy ludzkiego ciała i wsparciem dla wielu swoich klientów, którym skutecznie pokazuje jak mogą sobie pomóc. Uprawia się w Austrii, ale za pośrednictwem swojej strony internetowej do różnych programów internetowych oraz coaching online.

Detoks najczęściej kojarzony jest z odpowiednią dietą, głodówkami i wyrzeczeniami, które mają na celu usunięcie z naszego organizmu nagromadzonych, szkodliwych substancji. W różnych źródłach można znaleźć wiele sposobów oczyszczających ale nie każdy z nich przynosi oczekiwane efekty i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

okładka oryginału
źr.zdjęcia: amazon.de
Alexandra Stross bazuje na swoich doświadczeniach opartych na naturalnych metodach sprawdzonych i bezpieczne, które sprawdziły się w jej przypadku. Przez ponad dwadzieścia lat dręczyły ją przewlekłe choroby, w tym silne zaburzenia rytmu pracy serca, które wprawiały ją w stany paniki do tego stopnia, że nękały ją biegunki związane z ostrymi bólami brzucha, co doprowadziło do rozwinięcia się u niej przewlekłego zapalenia jelita grubego. Przedstawione w książce terapie i techniki oczyszczania organizmu pomogły jej wyzwolić się z uciążliwych dolegliwości i powrócić do zdrowia. 

„Każdorazowa hojna aplikacja leków stanowi kolejną przyczynę, dla której nasz organizm często nie jest już w stanie pomóc sobie samodzielnie.”

Autorka podchodzi do detoksu wielopłaszczyznowo, skupiając się nie tylko na odżywianiu lecz także na odpowiednim stylu życia. Jest zwolenniczką naturalnych metod oczyszczających, które dokładnie opisuje prowadząc przez poszczególne techniki i metody. Wymienia te, które nie wiążą się z dużymi nakładami finansowymi i nie wywołują skutków ubocznych. Każdy z nas może je wykonać samodzielnie, gdyż autorka dokładnie instruuje i prowadzi przez kolejne etapy terapii.


Jedną z jej ulubionych technik jest lewatywa, gdyż dzięki niej zaczął się proces zdrowienia, dlatego zachęca innych, by skorzystali z dobroczynnego działania tej metody. Uczy krok po kroku praktycznego zastosowania i przeprowadzenia lewatywy, okładów wątroby, kąpieli zasadowych, opisuje proces odkładania się w naszym ciele szkodliwych substancji, złogów i toksyn. Jednocześnie podpowiada jak możemy je usunąć z naszego organizmu. Przedstawia technikę oczyszczania wątroby według Andreasa Moritza, problemy związane z infekcjami grzybicznymi, skutki uboczne detoksu i jak ich uniknąć. Udziela wielu porad związanych z różnymi schorzeniami, podpowiada jak dbać o płuca, nerki, skórę, jelita i usuwać nagromadzone w nich złogi. Pomaga zrozumieć procesy zachodzące podczas menstruacji, menopauzy, przyczyny bolesnych miesiączek, bólów głowy, powstawania hemoroidów i innych schorzeń. 

„Wszystko, co chce opuścić nasz organizm, powinno go opuścić.”


Podchodzi do omawianych zagadnień z entuzjazmem, pragnąc zarazić nim innych, gdyż uważa, że oczyszczanie organizmu jest jedną z podstawowych elementów w drodze ku zdrowiu. Podkreśla, że ma ono ogromny wpływ na nasze ciało ale też umysł i duszę. Wiele osób cierpi na przewlekłe choroby, uciążliwe dolegliwości w przekonaniu, że już nic więcej nie można zrobić, gdyż tak usłyszeli od swojego lekarza. Przyjmują więc szereg lekarstw, poddają się zabiegom, często inwazyjnym lecz niewiele to im pomaga. Przykład Alexandry Stross pokazuje, że warto poszukać alternatywnych rozwiązań, gdyż czasami nie trzeba wydawać dużych sum pieniędzy, by poprawić swoje samopoczuciem i zdrowie. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Rok wydania niemieckiego: 2016 
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 208
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Sylwia Grodzicka
Tytuł oryginalny: Natuerliches Entgiften: Freiheit fuer Koerper, Geist und SeeleTaschenbuch

3 komentarze:

 1. Naturalne i sprawdzone metody - jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwolenniczką lewatywy nie jestem, ale inne naturalne metody oczyszczania organizmu mogą być dla niego zbawienne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie poczytam, wskazówki jak najbardziej warte wzięcia pod uwagę. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)