piątek, 12 maja 2017

338. - "Aktywny zeolit klinoptylolit"


Od boreliozy po choroby autoimmunologiczne
Werner Kühni

       

„Ten, kto wierzy, że współczesny naukowy obraz świata wolny jest od fundamentalnych błędów, ogromnie się myli.”

Biorąc do ręki kolejną książkę promującą naturalne możliwości lecznicze, jestem zdumiona bogactwem jaki kryje Matka Ziemia. W momencie choroby najczęściej polegamy na tradycyjnej medycynie, na tym co zaleci nam lekarz i niejednokrotnie jesteśmy zawiedzeni, gdyż nasze cierpienie nie ma końca. Tymczasem Natura oferuje nam wspaniałe dary, które z powodzeniem mogą wspierać nasze zdrowie na dłużej. Jednym z nich jest minerał, o którym opowiada książka pt.: „Aktywny zeolit klinoptylolit”

www.at-verlag.ch
Werner Kühni jest naturopatą, psychoterapeutą. Uzyskał wykształcenie w dziedzinie homeopatii, Mind - Control i hipnozy. Intensywnie zajmował się aromaterapią, litoterapią i oznaczaniem minerałów. Wiele lat poświęcił badaniu zeolitów prowadząc obserwacje i eksperymenty potwierdzające skuteczność ich jako leków na wiele schorzeń. Wśród nich na pierwszy plan wysunął się klinoptylolit ujawniając swoje liczne walory zdrowotne. 

Książka powstała na bazie właśnie takich osobistych doświadczeń autora a także opinii jego kolegów, materiałów znalezionych w literaturze fachowej i własnych poszukiwań. Do momentu, kiedy trafiła ona na moją półkę, nigdy nie słyszałam o zeolitach, dlatego z ciekawością poznawałam ich kolejne zalety, zwłaszcza klinoptylolitu, który ma niesamowite właściwości lecznicze i różnorodne zastosowanie.

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.de
Klinoptylolit należy do grupy zeolitów i jest wulkanicznym minerałem, który z powodzeniem jest wykorzystywany w medycynie, przy różnych nowotworach, jako środek łagodzący objawy chemioterapii, usuwający wolne rodniki, metale ciężkie i toksyny nagromadzone w organiźmie. W Niemczech został wprowadzony w 2000 roku przez profesora Hechta a od ponad 20 lat stosowany jest w Europie Wschodniej. 

Jego skuteczność została przez autora udowodniona poprzez liczne badania i eksperymenty, które opisuje w książce. Zaobserwował, że klinoptylolit powoduje usunięcie objawów niektórych chorób lub ich złagodzenie. Tak dzieje się w przypadku cukrzycy, boreliozy, chorobach immunologicznych, schorzeniach wątroby, osteoporozie, stanach bólowych, chorobach skórnych, atopowym zapaleniu skóry i łuszczycy. 

Przedstawia szczegółowe doświadczenia przy różnych chorobach, procedury terapeutyczne, efekty stosowania klinoptylolitu w leczeniu zwierząt i u pacjentów napromieniowanych. Opisuje strukturę budowy klinoptylolitu, jego chemiczny skład, fizjologię, miejsce występowania i charakterystyczne właściwości oraz liczne zastosowania. Poznajemy sposoby jego otrzymywania, dawkowania oraz działania uboczne i przeciwwskazania oraz metody diagnostyczne w terapiach naturalnych. 

Jeden z rozdziałów został całkowicie poświęcony przypadkom klinicznym, w których autor opisuje w jaki sposób była prowadzona terapia minerałem wulkanicznym i uzyskane efekty leczenia. Przy każdym z nich zamieścił opis danej choroby, jej objawy i przyczyny a następnie sposób dawkowania klinoptylolitu. 


Książka jest napisana bardzo przystępnie, mimo że autor ma naukowe podejście do prezentowanego materiału i skupia się na wykazaniu skuteczności klinoptylolitu przytaczając wyniki badań naukowych. Jego intencją jest zachęcenie do poszukiwań rozwiązań problemów zdrowotnych w alternatywnych terapiach. Ostatnie odkrycia dowodzą, że stanowią one skuteczną alternatywę dla osób przewlekle chorych i mogą być wsparciem w walce z wieloma chorobami, z którymi medycyna konwencjonalna sobie nie radzi. 

Książkę można kupić w sklepie: 


Rok wydania polskiego: 2017 
Rok wydania niemieckiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 240 
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Iga Figlewska
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Piotr Lewiński
Tytuł oryginału: Heilen mit dem Zeolith-Mineral Klinoptilolith NA 2015: Ein praktischer Ratgeber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)