poniedziałek, 22 maja 2017

339. - "Samodzielne usuwanie bólu"

Terapia powięzi
Skarbek Jacek

         

„Nasz organizm nie funkcjonuje jako zlepek indywidualnych grup, lecz jako całość.”

Ból pojawia się nieoczekiwanie i jest często tak dokuczliwy, że nie możemy wykonywać najprostszych czynności. Nie zastanawiamy się dlaczego on się pojawił, co tak naprawdę nas boli i jakie jest jego źródło. Z reguły tłumaczymy to wiekiem, starzeniem się organizmu i najczęściej sięgamy po medykamenty przeciwbólowe, uważając, że to rozwiąże problem. Tymczasem w ten sposób jedynie łagodzimy swoje cierpienia lecz nie usuwamy przyczyn dolegliwości. Książka pt.: „Samodzielne usuwanie bólu” rozwiewa wątpliwości i dotychczasowe przekonania na ten temat, uświadamiając czym jest ból, wyjaśnia jego prawdziwe źródło, które często nie jest brane pod uwagę w procesach leczenia. 

źr. zdjęcia: jacekskarbek.de
Jacek Skarbek urodził się w 1949 roku. Posiada tytuł mgr inż. Elektroniki i informatyki, który zdobył na Politechnice Warszawskiej. Od 1980 mieszka w Niemczech gdzie obecnie prowadzi własny gabinet medycyny naturalnej. Jest mistrzem Reiki i specjalistą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W swojej praktyce wykorzystuje też wiedzę i umiejętności z akupunktury, moksy, baniek i ziół. Napisał dwie książki: „REIKI- klucz do serca” i „REIKI i co dalej”. Posiada tytuł Heilpraktikera, co sprawia, że prowadzone przez niego terapie są uznane przez Niemiecką Izbę Lekarską. Oprócz gabinetu medycyny naturalnej prowadzi kursy, warsztaty i seminaria w Niemczech, Norwegii i w Polsce. Od wielu lat zajmuje się terapią dolegliwości bólowych stosując manualne metody czyli pracując z układem kostnym i mięśniowo - powięziowym. W swojej najnowszej książce przekonuje, że z bólem można sobie poradzić bez wspomagania farmakologicznego.

Jego wiedza wykracza poza tradycyjne i powszechne opinie na ten temat. Pomaga zrozumieć ból, jak powstaje, co sprawia, że dochodzi do zmian i deformacji w naszym ciele. Uświadamia, że często sami zapracowujemy na swoje dolegliwości poprzez nieodpowiedni styl życia. Wiele naszych dolegliwości jest efektem złej postawy, małej aktywności fizycznej, siedzący tryb życia i nieprawidłowego działania powięzi. 

Niewiele osób wie o ich istnieniu a to one najczęściej sprawiają, że odczuwamy ból. Są to włókniste struktury tkanki łącznej, które tworzą w naszym ciele sieć połączeń od stóp do głowy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Należą do nich błony wokółmięśniowe, wszystkie więzadła, ścięgna, torebki stawowe, otoczki narządów wewnętrznych, naczynia krwionośne i limfatyczna a także opony mózgowe i tkanka podskórna. Dzięki olbrzymiej gęstości receptorów, stanowią one największy organ zmysłu. Biorą również udział w procesach odczuwania bólu. 

Autor przybliża rolę powięzi, ich właściwości, formy i ich funkcje oraz problemy jakie powstają, gdy nasz styl życia jest niewłaściwy. Przedstawia zasady i techniki pomagające zreorganizować i zregenerować tkanki powięziowe. Proponowane ćwiczenia są łatwe do wykonania i skutecznie pomagają złagodzić ból lub całkowicie go wyeliminować. Można wykonywać je samodzielnie i w dowolnym czasie. Dzięki prostym instrukcjom możemy bez tabletek przywrócić sprawność naszemu ciału i usunąć uciążliwe dolegliwości, które często towarzyszą nam od dłuższego czasu. Dowiadujemy się na przykład w jaki sposób rozluźnić kark, mięśnie, usunąć blokady w stawach, kręgosłupie i kolanach, poradzić sobie z bólem w czasie ciąży, zespołem cieśni nadgarstka czy bólem, łokcia i bioder. 


Książka nie jest pracą naukową lecz praktycznym przewodnikiem, w którym zostały przedstawione wskazówki pomagające poradzić sobie z bólem. Napisana została konkretnym językiem bez nadmiaru medycznych terminologii, dzięki czemu jej treść jest zrozumiała i jasna dla każdego. Autor stosuje określenia używane powszechnie, skróty myślowe i uproszczenia prowadząc czytelnika przez kolejne stopnie wiedzy, która jest wdrażana stopniowo. Niezwykle pomocne są liczne czarno - białe zdjęcie instruktażowe, dzięki którym z łatwością możemy wykonać prawidłowo proponowane ćwiczenia. Dotyczą one takich dolegliwości jak bóle głowy, napięcia i bóle karku, wypadnięcia dysku, rozluźnienia pleców i wielu innych, często występujących dolegliwości. Przy każdym z nich poznajemy przyczynę występowania bólu w danym obszarze ciała i dokładną instrukcję wykonania ćwiczenia.Większość z nas jest przekonana, że każdą dolegliwość może usunąć jedynie lekarz i dlatego najczęściej polegamy na jego opinii i terapii. Niestety bywa tak, że niewiele się zmienia, nasz stan się nie poprawia,nadal cierpimy, gdyż jesteśmy przekonani, że musimy z naszym bólem żyć do końca życia. Tymczasem pan Jacek Skrabek przekonuje, że z wieloma przypadłościami możemy poradzić sobie sami. Jego porady nie są oczywiście patentem na wszystkie zaburzenia ruchowe lecz z pewnością mogą być cenną wiedzą pomagającą w powrocie do zdrowia. 

Książkę możemy kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2017
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 152
Oprawa Miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Wydawnictwo: Vital

2 komentarze:

  1. Na pewno dużo ciekawego dowiedziałabym się o swoim organizmie z tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że znalazłabym w tej książce wiele cennych rad.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)