niedziela, 31 lipca 2016

250 - "Dieta hCG"

Tajemnica pięknych i bogatych
Anne Hill 

                 

„Żaden wymyślony na świecie program odchudzający nie ma większego sensu, jeśli po zakończeniu diety nie zmienimy naszych nawyków żywieniowych.”

Problem otyłości w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej widoczny u wielu osób na całym świecie. Główną przyczyną jest prowadzony tryb życia, mała aktywność fizyczna i odżywianie. Przez wiele lat pojawiały się co chwilę różnorodne, cudowne diety, które wymagały dyscypliny i wielu wyrzeczeń lecz efekty były krótkotrwałe. Obserwując świat gwiazd można zauważyć ich niezwykłe metamorfozy. Wiele z nich prezentuje nienaganną sylwetkę, mimo że jeszcze nie tak dawno można ich było zobaczyć w bardziej pulchnej wersji. Przykładem może tu być Renée Zellweger, która w filmie „Bridget Jones” grała kobietę o pełnych kształtach ale po skończonych zdjęciach szybko powróciła do szczupłej figury w dość krótkim czasie. Podobnie było z wieloma innymi celebrytami i znanymi osobami. Okazuje się, że sekret tkwi w diecie, która do tej pory była popularna wśród sławnych i bogatych. Jej tajemnice odkrywa książka pt.”Dieta hCG” 

źr. zdjęcia: .amazon.de
Anne Hill od wielu lat zajmuje się uzdrawianiem, klasyczną homeopatią oraz wpływem hormonów na zdrowie i samopoczucie. Studiowała w Akademii Muzycznej w Salzburgu. Po latach pracy jako stewardesa rozpoczęła własną praktykę homeopatyczną w Niemczech. 

źr. zdjęcia: amazon.com
Hormonu hCG odkrył brytyjski lekarz – dr. A.T.W. Simeons, który był znany jako ten, który walczył z malarią. Od angielskiej królowej otrzymał odznaczenia za swoje prace w tej dziedzinie medycyny. Zajmował się też chorobami o podłożu psychosomatycznym oraz działaniem hormonów. Zaobserwował, że indyjskie kobiety szybko wracały do szczupłej sylwetki po porodach. Odkrył, że jest to możliwe dzięki ludzkiemu hormonowi ciąży – ludzkiej gonadotropinie kosmówkowej - w skrócie hCG. Jest on wytwarzany przez każdego człowieka w niewielkich ilościach w przysadce mózgowej. U mężczyzn – w jądrach, u kobiet – w łożysku w czasie ciąży. Dr Simeons zauważył, że hCG oddziałuje na obszarze przysadki mózgowej i podwzgórza na układ hormonalny i wywołuje zmiany w ciele, gdyż pobudza do uwolnienia tłuszczu w tych obszarach, gdzie on się gromadzi np. na brzuchu, udach i biodrach. Przeprowadził kurację na tysiącach osobach, zarówno kobietach jak i mężczyznach, i nie zauważył skutków ubocznych.

Dawniej podawano go w formie zastrzyków, co było jedynym minusem kuracji. Obecnie stosuje się go pod postacią kropli. Tę formę zawdzięczamy dr Danielowi Belluscio, który także badał hormon hCG. 

Książka została wydana bardzo starannie, na dobrej jakości papierze z różnokolorową czcionką, barwnymi ilustracjami, rysunkami i zdjęciami. Urozmaiceniem są wyszczególnione teksty w pomarańczowych ramkach, tabelki, wypunktowania, co sprawia, że treść jest łatwiej przyswajalna, przejrzysta i nie nużąca. Została podzielona na dwie części. 


Część pierwsza – teoretyczna, zawiera sześć rozdziałów, w których autorka uświadamia skąd biorą się nasze problemy z wagą, przybliża historię odkryć hormonu hCG i badań nad nim prowadzonych oraz opisuje zalety i korzyści płynące ze stosowania diety oraz jej kolejne etapy. Odnosi się do krytycznych opinii i wątpliwości z jakimi spotkała się w swojej praktyce na temat programu hCG . Zwraca też uwagę na trudności jakie możemy napotkać w czasie jego stosowania i podpowiada w jaki sposób poradzić sobie z nimi. Na dowód skuteczności przedstawia przypadki osób, które zastosowały tę dietę z pozytywnym skutkiem.


Część druga – praktyczna, przedstawia kolejne etapy programu razem z dołączonymi przepisami. Jest ona wyszczególniona kolorowymi brzegami stron, dzięki temu szybko można otworzyć książkę na rozdziałach z praktycznym zastosowaniem diety. Anne Hill przedstawia listę zakupów potrzebnych w każdym etapie diety, spis dozwolonych i zakazanych produktów, przykładowy przebieg diety w pierwszym tygodniu kuracji oraz liczne wskazówki, porady i sprawy do załatwienia.


Każdy, kto ma nadwagę chciałby szybko stracić zbędne kilogramy bez trudu i męczącej diety. Autorka przekonuje, że z hCG jest to możliwe. Z kroplami hCG można schudnąć bez efektu jo-jo i negatywnych skutków ubocznych. Dodatkowo zyskujemy energię, pogodę ducha i radość życia. 

Nie jest to kolejna nowa propozycja programu odchudzającego z restrykcyjnymi zakazami i nakazami lecz skuteczny sposób utraty wagi, która jest znana od 50 lat. Jej skuteczność została potwierdzona przez badania oraz osoby, które z niej skorzystały. Autorka przekonuje, że dzięki niej można szybko utracić zbędne kilogramy, nie odczuwalny jest głód w trakcie jej stosowania, wzrasta energia życiowa, poprawia się wygląd skóry, przemiana materii a organizm zaczyna lepiej funkcjonować i jest bardziej wydajny. Do tej pory była ona zarezerwowania dla tzw. klasy wyższej – teraz, dzięki Anne Hill – każdy może z niej skorzystać.

Książę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: marzec 2016
Rok wydania niemieckiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 204 
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Anna Chomik
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Korekta: Ewa Korsak
Skład: Iga Maliszewska
Tytuł oryginalny: Die hCG-Diät: Das geheime Wissen der Reichen, Schönen & Prominenten

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.