środa, 30 grudnia 2015

202. -"Sukces z EFT"

Zmień przekonania, 
zyskaj fortunę
Iwona Kotłowska


        

Umysł jest panem samego siebie, może przekształcić piekło w niebo a z nieba uczynić piekło.
JOHN MILTON

Każdego dnia narażeni jesteśmy na stres, emocje, niewłaściwe działania, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Ciągle jesteśmy zaganiani i nie widzimy możliwości na zmianę swojego życia. To sprawia, że jesteśmy zmęczeni i nie potrafimy sobie z tym wszystkim poradzić. Pragniemy zmian ale nie wiemy jak je wprowadzić, od czego zacząć. Szukamy rozwiązań w różnych poradnikach ale przedstawiane w nich metody często zniechęcają, wymagają dłuższego czasu i w efekcie nic się u nas nie zmienia. 

W książce „Sukces z EFT” Iwona Kotłowska zachęca innych do wypróbowania metody, która odmieniła jej życie. Uważa, że tkwią w nas programy, które są jak „wirusy w komputerze”, dlatego przekazuje swoją wiedzę opartą na własnych doświadczeniach. Namawia do aktywnego i świadomego wykorzystania proponowanych przez nią ćwiczeń i teorii. Ona kiedyś także miała problemy, z którymi nie umiała sobie poradzić. Paraliżował ją strach przed publicznymi wystąpieniami, chodziła zmęczona, zestresowana, nie umiała radzić sobie z negatywnymi emocjami. Wypróbowała wiele metod ale dopiero EFT okazało się skuteczne i spowodowało upragnioną transformację. 

Któregoś dnia zrozumiała, że: „Póki nie zaczniesz od punktu startowego – pełnej akceptacji siebie, od akceptacji faktycznej rzeczywistości, to nie ma sensu także zmienianie siebie.” Najważniejszym krokiem ku zmianie jest wiedzieć - „po co chcesz się zmienić. Jesteś kim jesteś, zaakceptuj to, dopiero w następnej kolejności zastanów się, czego chcesz od życia”. 


EFT oparte zostało na akupunkturze i medycynie chińskiej. Znane jest jako opukiwanie, tapping, stukanie, opukiwanie meridianów, psychologia energetyczna. Jej skrót pochodzi od Emotional Freedom Techniques. W Polsce zwana jest Techniką Emocjonalnej Wolności. Swoją popularność zdobyło dzięki Gary Craigowi – amerykańskiemu inżynierowi i psychologowi. który uprościł metodę TFT stworzoną przez Rogera Callahana w 1990 roku.

Początkowo EFT było wykorzystywane do leczenia fobii i ciężkiego stresu pourazowego. Dzięki niemu wiele osób zdołało uwolnić się od negatywnych emocji, związanymi z ograniczającymi przekonaniami, lękami i wspomnieniami. Okazało się potem, że świetnie nadaje się do rozwoju osobistego i realizacji własnych celów. Wielu trenerów zaczęło wykorzystywać ją w swoich terapiach, m.in. Jack Canfield, T. Harv Eker czy Deepak Chopra. 

Do tej pory o EFT można było przeczytać w wielu książkach napisanych przez zagranicznych, głównie amerykańskich autorów, gdyż w USA ta metoda stała się bardzo popularna. W Polsce również wzrasta zainteresowanie tą techniką. Z tego powodu cieszy mnie poradnik napisany przez rodzimą autorkę, która w prostych słowach wyjaśnia zasadę stosowania techniki, przytacza argumenty i podaje przykłady ze swojego życia, które pokazują skuteczność tej metody.

Okazuje się, że proste opukiwanie konkretnych punktów na ciele wywołuje ogromne zmiany w przepływie energii w naszych meridianach i usuwa z nich blokady, które utworzyły się przede wszystkim na skutek stresu. W efekcie zaczynamy inaczej podchodzić do problemów, potrafimy zapanować nad emocjami, przezwyciężamy wewnętrzne bariery, lęki i obawy przed zmianami, działaniem czy porażką. Często wewnętrzne blokady uniemożliwiają osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów. To jest szczególnie ważne, gdy prowadzimy własny biznes, pragniemy rozwijać siebie i firmę, przyciągać jak najwięcej klientów i odnosić sukcesy. 

Na tej dziedzinie skupia się treść poradnika. Jest ona przekazana w konkretny i zrozumiały sposób. Oparta została na doświadczeniu i praktyce autorki, która oferuje narzędzia pomocne w zrozumieniu i poznaniu siebie, by móc zmienić to, co przeszkadza w rozwoju i osiągnięciu sukcesu. Układ treści jest przejrzysty i dobrze przemyślany. Została ona ułożona tak, by stanowiła spójną całość i prowadziła czytelnika krok po kroku przez kolejne szczeble poznawania podstaw metody EFT.

Wiedza została ujęta w 14 rozdziałach, które omawiają poszczególne narzędzia rozwoju, wewnętrzne blokady i lęki. Autorka zamieszcza w nich przykładowe gotowe rundy do pracy z poszczególnymi problemami, które można dostosować do własnych potrzeb. Dla ułatwienia zamieściła wiele ćwiczeń, schemat rysunkowy i ściągę z punktami akupresurowymi. Poznajemy metodę Kaizen, która ułatwia zdobycie określonego celu metodą małych kroków, uczymy się pisać uważniej e – maile, możemy ocenić siłę swojego umysłu za pomocą prostego testu.


Iwona Kotłowska uświadamia, że wszelkie zmiany należy zacząć od siebie. Wielu z nas czyta mnóstwo poradników podających różne rozwiązania, sposoby transformacji myślenia i życia lecz mimo to stale tkwimy w jednym miejscu a nasze cele pozostają tylko w sferze marzeń. Dzieje się tak, gdyż brakuje działania. Pierwszym krokiem do zmiany jest świadomość, drugim – podjęcie decyzji, trzecim – działanie. Dla wielu osób są to kroki trudne do podjęcia. Pragną oni, by coś zmieniło się w ich życiu na lepsze ale nie wiedzą od czego zacząć, nie potrafią się zmobilizować i dokonać właściwych wyborów. Czekają na sprzyjające okoliczności, które najczęściej nie nadchodzą. Przyczyną jest  skupianie się na tym co spotykamy na zewnątrz nas, brak koncentracji, uważności i systematyczności. Tymczasem warto zatrzymać się na chwilę i zacząć żyć teraźniejszością, bo tylko wówczas możemy uświadomić sobie kim jesteśmy i czego tak naprawdę chcemy.

„Otwórz umysł, nie musisz wierzyć, że to działa, przekonaj się sam, a będziesz wiedział, tak jak ja i już ponad 10 mln ludzi, że tak jest.”


Książkę można kupić w sklepie:Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 192
Wymiary: 14,5 x 20,5
Oprawa: miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Projekt okładki: Iga Maliszewska

3 komentarze:

 1. Myślę, że sporo wyniosłabym z tej książki. Ważne właśnie jest to, by działać, a nie tylko chcieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście mam mieszane uczucia do książek, które radzą jak przeprowadzić transformację życia, ale wiem, że wielu osobom potrafią one pomóc w zrobieniu ważnego kroku. Myślę, że ta pozycja może służyć właśnie takim osobom. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Metoda wydaje się prosta a najczęsciej wszystko to co jest proste wzbudza wątpliwości. jednak, dopóki nie spróbujemy, nigdy się nie dowiemy czy tak jest. Moze być tak, że efekty nie zaistnieją od razu ale zawsze warto spróbować :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)