poniedziałek, 8 września 2014

117 - "Kwantowy umysł"

Naukowe dowody na potęgę Twoich myśli
Amit Goswami

          

"To jak widzisz świat zależy od twojego światopoglądu - twojej pojęciowej soczewki."

Ludzki umysł fascynuje od wielu lat badaczy, naukowców, neurologów oraz fizyków. Zwłaszcza fizyka kwantowa odkrywa niezwykłości naszego mózgu i dostarcza coraz ciekawszych informacji dotyczących naszych myśli, które pojawiają się w ogromnej ilości w naszej głowie. Są one motorem napędzającym nasze działania, wpływają na naszą kreatywność, dzięki której możemy dokonywać zmian w naszym życiu. Bogata wyobraźnia, fantazja, oryginalne pomysły określają człowieka kreatywnego. Czy każdy z nas może wykorzystać swój potencjał? W jaki sposób nasze decyzje wpływają na nasze życie? Co ma wpływ na nasz rozwój, samopoznanie i wewnętrzną głębię? Czym jest kreatywność i jakie ma ona dla nas znaczenie? Tym i wielu innym zagadnieniom przyglądamy się wraz z Amitem Goswamim w książce "Kwantowy Umysł."

Amit Goswami jest emerytowanym profesorem, który wykładał fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Oregonie. Nazywa on siebie działaczem kwantowym. W swoim życiu na co dzień praktykuje duchowość i transformację. Brał także udział w kilku filmach, m.in w filmie dokumentalnym "Dalajlama renesansu" i wielokrotnie nagradzanej "Quantum Działacz". Jest autorem licznych bestsellerów na temat najnowszych badań nad ludzkim umysłem. Jego książki zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Wśród nich ukazała się książka "Kwantowa Kreatywność", która miała swoją premierę 10 lat temu. Została napisana przez naukowców i skierowana do badaczy akademickich. "Kwantowy Umysł" powstał w oparciu o tę publikację z myślą o laikach w temacie fizyki kwantowej. Profesor Goswami pragnie uświadomić nam rolę jaką odgrywamy we wszechświecie. Pod lupę wziął kreatywność i świadomość, które są motorem napędzającym ewolucję. Bez nich stalibyśmy w miejscu a świat byłby uboższy cywilizacyjnie. 

źr. zdjęcia:www.bethechangehypnotherapy.com
Autor pomaga zrozumieć czym jest ludzka kreatywność, jak działa nasza świadomość, jak działa nasz umysł i jaki ma wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Przedstawia swój punkt widzenia, przemyślenia i doświadczenia zdobyte poprzez studiowanie wielu badań i materiałów na ten temat emocji, uczuć. Ich przykłady znajdziemy także w niniejszej publikacji. Postrzega rzeczywistość na dwóch poziomach: możliwość i teraźniejszość. Kwantowe myślenie również opiera na dwóch płaszczyznach: świadomym myśleniu o rzeczywistości i nieświadomej, a zarazem nieskończonej liczbie nowych możliwości. Podkreśla, że zrozumienie prowadzi do poznania samego siebie, czerpania radości z życia i zmiany swojego otoczenia i świata. Przyglądamy się wielu emocjom i zjawiskom takim jak radość, ekstaza, niepokój, olśnienie, oświecenie, kwantowa jaźń. 

Nowy sposób myślenia opiera się na fizyce kwantowej, która uzmysławia, że "Obiekty są tylko możliwościami, spośród których wybiera świadomość, decyzją powziętą w momencie mierzenia ich samym spojrzeniem." To co nam przeszkadza w wykorzystaniu naszego potencjału to nasze ograniczenia, blokady, ego czy brak akceptacji. Odbieramy świat często zbyt dosłownie i nie umiemy dostrzec ważnych dla siebie szans na uwolnienie się od dotychczasowego myślenia czy uwierzyć, że otacza nas nie tylko materia ale energia. Dlatego tak trudno wielu ludziom przyjąć niektóre procesy takie jak reinkarnacja, synchroniczność zdarzeń, intuicja czy różne zjawiska parapsychologiczne. 

Książka nie jest łatwą lekturą, mimo że przeznaczona dla laików. Wymaga czasu, by zrozumieć przekazy autora, który dokłada wszelkich starań, by w prosty sposób wyjaśnić trudne zagadnienia. Co pewien czas treść uzupełniona jest mądrymi przypowieściami, sentencjami, myślami i przykładami z życia własnego i innych osób. Język pisania przypomina momentami rozprawę naukową na podstawie poznanych badań i opracowań. Dodatkowo jest ona zilustrowana zdjęciami i rysunkami ułatwiającymi zrozumienie treści. 

Książkę mogę polecić tym, których pasjonuje fizyka, zwłaszcza kwantowa lecz dobrze jest mieć już jakąś wiedzę teoretyczną z tego zakresu. Wtedy z pewnością łatwiej można skorzystać z prezentowanych informacji.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 304
Oprawa miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Anna Rutkowska
Tytuł oryginału: "Quantum Creativity"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)