poniedziałek, 31 marca 2014

82. Czystek

Zdrowie i piękno dzięki jednej roślinie
dr Günter Harnisch


          

„Sił działających w roślinach nie da się zastąpić ludzką sztuką, ponieważ skryte są w nich tajemnice Stwórcy, które pozostają ukryte przed nauką.”
Prof. Dr Meierhofer

W poszukiwaniu skutecznego lekarstwa na dolegliwości trapiące współczesne społeczeństwa, medycyna tradycyjna nie zawsze jest zdolna pomóc. Terapia najczęściej oparta jest na farmakologicznych środkach, opartych na chemicznych recepturach. Działają one doraźnie, miejscowo, przynosząc jednocześnie spustoszenie w naszym organizmie. W efekcie choroba na jakiś czas jest uśpiona, by po jakimś czasie wybuchnąć z nowym impetem. Tymczasem natura ma nam wiele możliwości do zaoferowania. Musimy tylko je poznać i odpowiednio zastosować. Niestety wśród lekarzy świat roślin jest mało doceniany. Najczęściej usuwają oni skutki dolegliwości a nie docierają do przyczyn cierpienia. Tymczasem naukowcy od dawna zastanawiali się nad tym, dlaczego w Grecji ludzie dożywają bardzo podeszłego wieku, cieszą się świetnym zdrowiem, mają dużo energii i siły? Czy jest to efekt odpowiedniego odżywiania się, czy bezstresowy styl bycia, uwarunkowania klimatycznego. Gdy zaczęli drążyć temat, okazało się, że jedną z głównych przyczyn jest regularne picie herbaty rośliny, która rośnie właśnie na greckiej ziemi. Jej niezwykłym właściwościom możliwościom poświęcona została książka pt. „Czystek” – taką nazwę ma wiecznie zielony krzew o bardzo delikatnych kwiatkach z pomarszczonymi płatkami.

Czy to możliwe, by jedna roślina miała w sobie silę uzdrawiającą lepszą niż proponowane terapie tradycyjne i specyfiki farmaceutyczne? Okazuje się, że tak.

Dr Günter Harnisch jest propagatorem uzdrawiania za pomocą roślin. Od wielu lat pełni funkcję szefa grupy badawczej  i zajmuje się przede wszystkim analizą i testami zapomnianych naturalnych metod leczniczych oraz z pytaniami o życiu duchowym. W 1999 roku  grupa niemieckich naukowców z instytucji „Herba Historica” udała się na grecki półwysep Chalcydycki by uhonorować czystka tytułem „Rośliny Europy 1999.” Herba Historica zajmuje się badaniami nad dawnymi terapiami naturalnymi, wychodząc z załozenia, że  nasi przodkowie i dawni medycyny doskonale znali rośliny i wiedzieli jak ich użyć. Badania prowadzone są na uniwersytecie w Würzburgu. Jeden z członków tej ekipy – Thomas Richtel powiedział: „Jesteśmy zadziwieni ogromnym potencjałem tej rośliny i chcemy dać temu wyraz, odznaczając ją jako Roślinę Europy

źr. zdjęcia: siteor.pl
Czystek, zwany także różą skalną, znany był już w starożytności. Został także opisany kilkaset lat temu przez znawcę leczniczych roślin - Tabernaemontanusa. Poznał on jego niezwykłe właściwości dla ludzkiego organizmu i opisał go w swojej książce o ziołach. Niestety jego wiedza została wówczas niedoceniona i poszła w zapomnienie. Odkrycia medyczne spowodowały odwrócenie się od natury i skierowanie w stronę chemicznych środków leczniczych i suplementów diety. Ponownie czystek został odkryty w XX wieku. Badania wykazały skuteczność w leczeniu wielu dolegliwości. Świetnie radzi on sobie z takimi schorzeniami jak: trądzik, zapalenia gardła, migdałków, zatok, problemami z pamięcią, koncentracją, hemoroidami, bólami stawów, wysokim poziomem cholesterolu, grypą, nowotworami, boreliozą i z wieloma innymi. Dodatkowo odtruwa organizm a bogata zawartość polifenoli odmładza organizm i zapewnia długie życie.

„Jeśli potrzebujesz pomocnej dłoni, poszukaj jej na końcu swojego własnego ramienia.”
przysłowie orientalne

Oprócz zalet czystka poznajemy także podstawowe wiadomości na tematy zdrowotne. Dowiadujemy się jakie są przyczyny występowania chorób cywilizacyjnych, jakie są objawy zanieczyszczeń organizmu, jak powstają choroby, w jaki sposób są leczone tradycyjnie a co proponuje medycyna naturalna, dlaczego występują alergie żywieniowe, czym są grzyby Candida. Przytacza też badania różnych naukowców, lecz w skróconej formie. Autor zabiera nas także w podróż do Glandorf, gdzie poznał chemika dr Georgiosa Pandalisa, który jest właścicielem firmy produkującej i sprzedającej herbatę z czystka.


Celem tej książki jest uzmysłowienie możliwości i siły jaką posiada natura oraz pomoc w znalezieniu własnej drogi do zdrowia, a poprzez to szczęścia. Ma ona służyć jako samopomoc w uleczeniu dolegliwości, nawet takich, z którymi lekarze nie mogą sobie poradzić. Autor podkreśla, że „medycyna akademicka osiągnęła duże sukcesy, lecz przy wielu schorzeniach medycyna naturalna ma wiele do zaoferowania.” Propaguje on leczenie poprzez medycynę naturalną, przedstawia jej zalety, potencjał i dary, jakie ma dla nas. 

Do tej pory nie słyszałam o czystku lecz książka mnie zaintrygowała. Zalety opisywane w książce dowodzą, że zasługuje on na swój tytuł. Można już kupić kremy i herbatę z czystka np. w internecie. Poszukując sposobów na lepsze zdrowie, samopoczucie, wygląd i kondycję warto zwrócić się do wiedzy naszych przodków. Posiadali oni wiedzę, która dziś znajduje potwierdzenie w swojej skuteczności. Zwrot ku naturze może przynieść nam jedynie same korzyści.

Książkę a także herbatę z czystka wraz z książką
można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 120
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)