czwartek, 27 marca 2014

80. Zdrowie w 7 dni.

Sukces terapii witaminą D
dr Raimund von Helden


Nikt nie potrafi w żaden tajemniczy sposób wyleczyć choroby,jeśli najpierw nie poznał jej przyczyny.
– Aurelius Cornelius Celsus

Dr Raymond Helden, urodził się w 1957 r. Od ponad 20 lat prowadzi swoją praktykę lekarską. Studiował medycynę w Aachen i otrzymał doktorat z pediatrii onkologicznej / endokrynologii. Od 1984 roku pracuje jako  lekarz  a od 1991 roku jako specjalista w zakresie medycyny ogólnej i diabetolog w Lennestadt. Jest członkiem GRASSROOTSHEALTH.net komisji, w której przebywa wielu światowej sławy naukowców. W 2005 roku poprosił o określenie poziomu witaminy D we krwi u jednej ze swoich pacjentek. Okazało się, że był on bardzo niski. Nie był to przypadek odosobniony. Podobnie było u wielu innych pacjentów.  Zaczął badać zależność witaminy D na zdrowie. Zaczął wprowadzać ją do terapii i zaobserwował znaczne polepszenie stanu zdrowia a nawet całkowite wyeliminowanie długotrwałych chorób. Swoje doświadczenie i wiedzę przekazał w książce „Zdrowie w 7 dni”.

www.vitamindelta.de
Witamina D jest kojarzona z długowiecznością, ponieważ chroni nasz organizm przed powstawaniem wielu przewlekłych chorób. Ma wpływ na metabolizm kości, układ nerwowy, system immunologiczny, mięśniowy a także na długość naszego życia. Dlatego ważne jest by utrzymać jej właściwy poziom. To niełatwe zadanie, gdyż trudno ją uzyskać z pożywienia a główne jej źródło – słońce jest w naszym klimacie w niewystarczającej ilości. Z tego względu nasz organizm nie wytwarza dostatecznej ilości witaminy D i wiele osób cierpi z powodu jej niedoboru. To prowadzi do różnych chorób i dolegliwości. Alergie, bóle głowy, złe samopoczucie, skurcze mięśni, bezsenność,  nadciśnienie, cukrzyca, osteoporoza czy rak są przypisywane różnym czynnikom. Diagnozy i leczenie nie obejmują badań na poziom witaminy D, której poświęca się mało uwagi. Autor zwraca uwagę, że dzisiejsza medycyna rzadko skupia się na jej badaniu, reklamie nowych specyfików i profilaktyce, gdyż firmy farmaceutyczne nastawione są na zyski a witamina D jest tania i przynosi niewielki dochód.

przykładowa strona
Dr Raimund von Helden przede wszystkim uzmysławia jej  zalety i podpowiada w jaki sposób zwiększyć jej poziom w naszym organizmie. Przedstawia terapię początkową i długoterminową, którą stosował w swojej praktyce z pozytywnym skutkiem. W osobnym rozdziale opisuje wiele przypadków ze swojej pracy lekarskiej, w których zastosował kurację witaminą D. Są tu przypadki drobnych, codziennych dolegliwości jak i poważniejszych chorób takich jak bóle całego ciała, zachwianie równowagi, bóle pleców, nóg, migreny, depresje, alergie, astma, aż po stwardnienie rozsiane. Namawia do częstych kontroli poziomu witaminy D i uzupełnac ją by pod kontrolą lekarza utrzymywać jej odpowiedni poziom.

„Wszystkie kasy chorych powinny zalecać, aby w przypadku wątpliwości zdrowotnych badać poziom witaminy D w testach laboratoryjnych. To spowodowałoby ogromne oszczędności.”


Dowiadujemy się jaki jest właściwy poziom witaminy D we krwi, kiedy wspomaganie preparatami jest konieczne, jakie są objawy zewnętrzne i wewnętrzne jej niedoboru, w jaki sposób wyliczyć odpowiednią jej dawkę dla konkretnej osoby. Opisuje różne możliwości, terapie, które pomagają zwiększyć jej poziom w organizmie, jakie dawki stosować w czasie ciąży, u małych dzieci, by były odpowiednie.  Podpowiada na co zwrócić uwagę, jakie objawy powinny nas zaniepokoić, jak przygotować skórę na działanie promieni słonecznych, by nie ulec poparzeniu, jakie warunki są korzystne do wytworzenia przez organizm witaminy D, kiedy powinniśmy zacząć przyjmować preparaty z tą witaminą. Podkreśla istotę właściwego odżywiania, odpowiedniej ilości ruchu, aktywności fizycznej, przebywania na świeżym powietrzu, korzystanie z kąpieli słonecznych i jak to robić w sposób bezpieczny.


Książka jest napisana z punktu widzenia lekarza i rynku niemieckiego, zwłaszcza jeśli chodzi o specyfiki medyczne i statystyki, lecz problem dotyczy także Polski, gdyż żyjemy w podobnej strefie klimatycznej. Nie jest ona zbiorem przepisów ani receptur czy diet lecz publikacją, która uzmysławia rolę jaką pełni witamina D w utrzymaniu dobrego zdrowia.  Uświadamia, że warto zwracać uwagę na jej poziom w naszej krwi, by odpowiedni wcześnie zareagować i dzięki uzupełnieniu jej niedoboru cieszyć się długim życiem z dobrą kondycją i  samopoczuciem.

Książkę oraz preparaty z wit. D 
można kupić w sklepie :
 


Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 120
Oprawa miękkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)