piątek, 28 marca 2014

81. Laryngologia Alternatywna

Konchowanie uszu i inne terapie naturalne
Elżbieta Kuc


      

„Powrót do zdrowia polega na przywróceniu harmonii w czynnościach narządów.”

O autorce: Elżbieta Kuc jest sekretarzem w Zarządzie Lubelskiego Cechu Naturoterapeutów i Radiestetów oraz wykłada na kierunkach: Medycyna Naturalna - konchowanie, a także Prognozowanie - mantyka run. Prowadzi również gabinet medycyny naturalnej. Pracując z pacjentami opracowała własną metodę pracy terapeutycznej o nazwie Bodycoaning. Wywiad z Elżbietą Kuc

Medycyna naturalna to dziedzina wspomagająca nasz organizm.  Tradycyjne metody leczenia nie raz zawodzą lub nie dają oczekiwanych rezultatów. Szukamy wtedy innych rozwiązań, które ulżyłyby naszemu cierpieniu. Na szczęście można zauważyć na naszym rynku coraz więcej publikacji propagujących alternatywne sposoby uzdrawiania, które mają wpływ na cały nasz organizm. Najczęściej są to opracowania zagranicznych autorów. Tymczasem są i u nas specjaliści, którzy mogą poszczycić się sukcesami w tej dziedzinie. Do nich należy Elżbieta Kuc, która jest Wielkim Mistrzem Reiki, Mistrzem Kundalini Reiki oraz Mistrzem Świecowania i Konchowania Uszu. Właśnie tej ostatniej swojej specjalności poświęciła swoją książkę pt. „Laryngologia Alternatywna”, w której przybliża technikę konchowania uszu i inny terapii naturalnych.

źr. zdjęcia:
old.radiobiper.info
Książka napisana została zwięzłym językiem, bez szczegółowych, długich opisów, przedstawia wiedzę autorki i pokazuje w jaki sposób ona podchodzi do swojej pracy. Wydanie ma  niewielki, kieszonkowy format (12 X 16,5 cm) i zawiera podstawowe informacje na temat funkcjonowania ważnych narządów naszego ciała takich jak nos, uszy, gardło i zatoki

Jednym z częstych dolegliwości są te związane z górnymi drogami oddechowymi, z którymi zmagamy się nawet przez długi czas. Problemy ze słuchem to jeden z częstszych schorzeń dzisiejszych czasów.  Stan zdrowotny uszu ma wpływ na zdrowie całego ciała a słuch jest jednym z ważniejszych zmysłów naszego organizmu. Dlatego warto wiedzieć jak zadbać o niego i zapobiegać chorobom i schorzeniom tej części naszego ciała. Gdy nie pomagają już żadne środki, maści, leki, terapie tradycyjne, warto rozejrzeć się za metodami, które były stosowane już przed wieloma wiekami przez plemiona Indian Hopi, starożytnych Egipcjan, ludy azteckie, Cyganów, Słowian, syberyjskich szamanów. Konchowanie kojarzy się z metodą pomagającą polepszeniu słuchu ale także można wykorzystać tę terapię do usunięcia innych dolegliwości.

zdjęcia w książeczce
są czarno białe
Książka składa się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest konchowaniu i świecowaniu uszu, która wprowadza nas w podstawową terminologię, technikę wykonywania zabiegu, warunki jakie temu towarzyszą. Jest ona skierowana bardziej do tych, którzy chcieliby rozpocząć praktykę bioterapeuty metodą konchowania, gdyż autorka pokazuje poszczególne etapy wykonywania zabiegu. Oprócz tego poznajemy genezę historyczną konchowania, metody stosowane dawniej i dziś. Dowiadujemy się na czym polega proces konchowania w jaki sposób działa, jaki ma wpływ na zdrowie, jakie są potrzebne akcesoria a także jak funkcjonuje organizm, gdzie znajdują się najważniejsza centra energetyczne, jak działają i za co odpowiadają czakry, czym są meridiany i 12 punktów mistrza Ma. Autorka przedstawia także inne metody, które  stosuje i opisuje jak ona wykonuje zabiegi. Omawia swoja autorską metodę zwaną Bodycoaning, której poświęciła osobny rozdział. Jest to terapia z wykorzystaniem konch, które przykłada się w wybrane miejsca na ciele.

jeden z rysunków
z punktami akupresowaymi
Druga część opisuje praktyczne wykorzystywanie naturalnych metod na różne dolegliwości laryngologiczne. Zawarte są tu  przydatne porady, wskazówki, zalecenia, z których może skorzystać każdy w swoim zaciszu domowym. 

Autorka opisuje budowę ucha, nosa, zatok przynosowych, górnych dróg oddechowych, by potem przejść do przyczyn powstawania dolegliwości w tym obszarze ciała. Propaguje naturalne elementy wspomagające działanie konchowania i świecowania takie jak: ziołolecznictwo, mudry, akupresura rąk, masaże, płukanie nosa i zatok i odtruwanie noso - gardzieli za pomocą ssania oleju słonecznikowego. Plusem książki są receptury mieszanek ziołowych na różne dolegliwościach, które można zastosować w postaci inhalacji, okładów, kompresów. Ułatwieniem są zdjęcia z wykonywanych zabiegów przez autorkę i rysunki pokazujące mudry,  mapę z obszarami punktów akupresurowych na dłoni i ciele do zastosowania przy schorzeniach górnych dróg oddechowych. Na końcu zamieszczony został Kodeks Bioenergoterapeuty, który został sformułowany przez Komisję Etyki Bioenergoterapeuty. Są to wartości, które powinien stosować nie tylko ten, który zajmuje się uzdrawianiem ale każdy człowiek.

Książkę można kupić w sklepie:


Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 12 x 16.5 cm
Ilość stron 160
Oprawa miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)