piątek, 29 czerwca 2018

416. - "Lenormand"

Rozmowy z kartami w WT
tom II
Krystyna Wojnar

           

„Wróżenie nie polega na pokazie umiejętności odczytu wszelakich kombinacji. Wróżenie to pokazanie istniejących problemów, wskazanie najlepszego wyjścia z sytuacji, podpowiedź w którą stronę powinien się pytający skierować, by uzyskać upragniony rezultat.“

Kilka miesięcy temu miałam przyjemność poznać pierwszy tom książki poświęconej kartom Lenormand. Mogliśmy w niej uzyskać podstawową wiedzę o nich i poznać ich wzajemne relacje oraz powiązania, które stwarzają wiele możliwości interpretacyjnych. Podstawą wielu wróżb są rozkłady kart, których powstała ogromna ilość. Jedną z najbardziej popularnych wśród nich jest WIELKA TABLICA, dająca dokładniejszy wgląd w sprawę, o którą pytamy. Właściwe odczytanie przekazu według tego rozkładu nie jest proste i często prowadzi do błędnych wniosków. Ogromną pomocą w interpretacji WT może być poradnik „Lenormand.Rozmowy z kartami w WT.“


źr. zdjęcia: facebook
- profil autorki
Jest to kontynuacja nauki wróżenia kartami Lenormand, której początkiem był pierwszy tom wprowadzający nas w ich świat. Osobą oprowadzającą po meandrach tej sztuki jest Krystyna Wojnar, która urodziła się w Polsce w Jaśle, ale od wielu lat mieszka w Atenach. 

Tom II, podobnie jak tom I, został staranie wydany, w dużym formacie, na dobrej jakości papierze i z wyraźną czcionką. Ogromną zaletą są zszywane brzegi i twarda, lakierowana oprawa. Grafika na froncie okładki przedstawia piękne, okazałe drzewo w zimowej oprawie, co ma symbolizować wędrówkę Duszy, spokój i ciszę. W jego koronie wkomponowany został układ z kart Lenormand pokazujący kolejne etapy tej duchowej podróży. 


Ilustracje towarzyszą nam przez całą publikację. Czarno - białe zdjęcia autorskich kart ozdabiają poszczególne rozdziały i omawiane przykładowe rozkłady. Akcentem kolorystycznym jest dodatek na końcu publikacji, w którym zostały przedstawione wizerunki wszystkich kart z obu talii „Lenormand Double.“

„WT jest jak teatr. Na scenie są aktorzy grający spektakl. Pozostali to statyści.“

Treść poradnika została podzielona na trzy części. Pierwsza z nich jest najobszerniejsza, gdyż stanowi główny temat zgromadzonego materiału. Autorka przedstawia w niej opisy wszystkich 36 Domów Wielkiej Tablicy, których nazwy są jednocześnie tytułem poszczególnych rozdziałów. Omawia położenie każdej karty w kolejnych Domach WT, ich znaczenie i różne możliwości interpretacyjne. Ujmuje tu zarówno talię tradycyjną złożoną z trzydziestu sześciu kart jak i czterdziestu, z których składają się jej autorskie „Lenormandy“


Część druga poświęcona została w całości ćwiczeniom i praktycznemu zastosowaniu Wielkiej Tablicy w odpowiedzi na zadawane pytania. Autorka wyjaśnia krok po kroku zasady układania kart według tego rozkładu, pojawiających się możliwości, zadawanych pytań i udziela wskazówek dotyczących interpretacji jak i etyki wróżbiarskiej. Znajdziemy tu przykłady rożnych sytuacji życiowych ukazanych w Wielkiej Tablicy i rozszyfrowanych w trakcie odczytu. Poznajemy, na przykład, pewną panią i jej romanse, dalsze losy małżeństwa, stan zdrowia osoby pytającej czy sekrety reinkarnacji. 

„Domy to kopalnia wiedzy o danym człowieku, o danej sprawie.“


Książka jest odmienna od innych tego rodzaju poradników ze względu na niestandardowe podejście autorki, która przekazuje własną wiedzę zdobytą w ciągu wielu lat praktyki. To nadaje jej autentyczności i naturalności.

Krystyna Wojnar umiejętnie przeprowadza nas przez kolejne Domy WT i przedstawia własne doświadczenia w pracy z tym systemem. Robi to w sposób lekki, przyjazny, rzetelny a przede wszystkim zrozumiały. Zachęca do samodzielnej nauki poprzez praktykę, dlatego nie udziela zbyt wielu porad i nie rozwleka omawianych zagadnień. Przekazuje swoje spostrzeżenia, wyjaśnia niektóre zagadnienia dotyczące wróżenia i zasady stosowania rozkładu WT. Zwraca się do Czytelnika z szacunkiem namawiając do własnych wniosków i nauki. Podkreśla, że jej wiedza ma być jedynie pokazaniem kryjących się możliwości. Jest zdania, że „Dużo zależy od pytania, od kart sąsiednich i od intuicji osoby, która owe karty interpretuje."

Pokazuje swoje podejście do wróżenia, analizy kart w WT doradzając na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności i jakie kolejne kroki należy podjąć, by odpowiedź była wiarygodna. Kieruje swoją wiedzę do wszystkich, którzy pragną rozpocząć podróż z kartami Lenormand ale także do tych, którzy mają już początki za sobą i teraz chcą poszerzyć swoje umiejętmości. “ 


Niewątpliwym atutem tego wydania są dołączone do poradnika karty stworzone przez Krystynę Wojnar. Jest to ich debiut i stanowią owoc wieloletniej pracy, doświadczenia autorki oraz zdobytej wiedzy. Genezę jej powstania, główne założenia i charakterystykę poznajemy w części trzeciej podręcznika.


„Lenormand Double“ to talia wyjątkowa i nietypowa, gdyż zawiera dwa zestawy po 40 kart. Pierwszy to talia podstawowa, drugi - uzupełniająca. Obie są bajecznie kolorowe, przyjazne, wydane na twardym nośniku i dopasowane formatem do dłoni tak, by można było je bez problemu tasować. Każda z talii ma inny kolor ramek i koszulkę. Talia podstawowa bazuje na tradycyjnych „lenormandach“, lecz ma o cztery karty więcej. Natomiast talia uzupełniająca podzielona została na trzy grupy, co wzbogaca interpretację podczas odczytu. 
 • karty od 1 do 16 pomagają w analizie psychologicznej
 • karty od 17 do 28 to karty osobowe
 • karty 29 do 40 wskazują zawody i miejsca pracy. 

Koszulki kart nie są przypadkowe, gdyż mają na celu wzmocnić intuicję wróżącego, doenergetyzować go i wyciszyć. Specjalnie dla nich został uszyty przez autorkę uroczy woreczek z motywem gwiazd, który ma na celu nie tylko ma służyć do przechowywania kart ale także dodatkowo chronić ją i napełniać mocą. Do kompletu należy też specjalny obrus z nadrukiem wszystkich Domów w formie ilustracji kart, pod którymi są ich nazwy. To bardzo ułatwia odnalezienie konkretnej pozycji w czasie wróżb. Zarówno obrus jak i woreczek mają doszyte tzw. „greckie oczka“, które ochraniają właściciela przed negatywnymi wibracjami. Z filmiku nakręconego przez Krystynę Wojnar na You Tube można dowiedzieć się, że wersja z woreczkiem jest limitowana, więc tym bardziej cieszę się, że mogę posługiwać się całym zestawem, za co serdecznie dziękuję autorce.

film o książkach tutaj          film o kartach tutaj

Książkę można kupić za pośrednictwem strony Krystyny Wojnar


Wydanie: I
Rok wydania: 2018
Okładka: twarda
Wymiary: 25,5 x 17,5 cm
Ilość stron: 402
Oprawa graficzna: Krzysztof Żółtowski
Korekta: Magdalena Rutkowska
Wydawca: Krystyna Wojnar
Druk i oprawa: Drukarnia MuruGumbel
Skład i łamanie: Alt - Press - Agencja Reklamowa4 komentarze:

 1. Posiadam cały komplet, jest cudowny. Wspaniale się pracuje z kartami, a książki są napisane przyjaźnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo za recenzję. Zycze owocnej pracy z moimi kartami <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Na pewno będą mi towarzyszyć :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)