środa, 5 lipca 2017

351. - "Zdrowe myśli, zdrowe życie"

Barbara Mariola Dura

        

„Kiedy zaczniesz wybierać miłość, negatywne emocje znikną, ponieważ miłość jest najsilniejsza ze wszystkich uczuć.”

W ostatnich latach wiele osób zetknęło się z prawem przyciągania i dostrzegło w tym szansę na poprawę swojego losu. Jednak często dochodziło u nich do rozczarowań, bo pomimo powtarzania pozytywnych zdań, niewiele się zmieniało a nawet pogarszało. Problem tkwi w naszej głowie a konkretnie w sposobie naszego myślenia. Każdego dnia przez w naszym umyśle pojawia się niezliczona ilość myśli, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. To one powodują, że doświadczamy różnych sytuacji, nie zawsze przyjemnych. Wydawałoby się, że nie mamy nad własnymi myślami kontroli i niewiele możemy zrobić.Autorka książki „Zdrowe myśli, zdrowe życie” przekonuje, że możemy nad nimi zapanować i bardziej świadomie tworzyć nasze życie.

źr. zdjęcia" wirtualnywydawca.pl
Barbara Mariola Dura to nazwisko, które jest pseudonimem literackim autorki, która pochodziła z Łodzi. Była właścicielem firmy zajmującej się finansami od 1995 roku. Z prawem przyciągania zetknęła się wiele lat temu i miała okazję zastosować go w praktyce, gdy jej firma zaczęła mieć problemy finansowe. Wówczas wcześniejsze doświadczenia z nim pomogły jej wyjść z kryzysu i odmienić życie. Jej działalność rozwinęła się znacząco i objęła teren całego województwa łódzkiego. Ten sukces był motywacją, by wskazać innym drogę do lepszego życia i realizacji marzeń. Powstały książki "Zmieniając myśli zmieniasz życie"- w 2014 roku i „Zdrowe myśli, zdrowe życie” napisana w 2015 roku. Niestety pani Barbara odeszła w styczniu 2016 roku.

„to nie książki są złe, to jedynie nasz nawyk czy po prostu lenistwo”

Można by pomyśleć, że o prawie przyciągania napisano już dużo. Ogromny wpływ miały na to liczne publikacje w tym słynny film pt.: „Sekret”, który uświadomił wielu osobom, że mamy wpływ na swoje życie. Okazuje się, że można spojrzeć na to zagadnienie w nowy, świeży sposób. 

Pani Barbara pokazuje na własnym przykładzie w jaki sposób pracować z energią i wykorzystywać prawo przyciągania w życiu. Przytacza niektóre publikacje znanych autorów, które były dla niej inspiracją i wskazówką pracy nad sobą.

Bardzo często czytamy różne poradniki szukając w nich wsparcia, drogowskazów czy porad dotyczących poprawy własnego życia, a gdy takowe otrzymujemy, książka ląduje na półce i zbiera kurz. Podstawą sukcesu prawa przyciągania jest jego praktyczne zastosowanie a nie tylko poznanie ogólnych informacji na ten temat. Jest takie przysłowie: „Praktyka czyni mistrza” i może być ono ilustracją dla poradnika. 

Prezentowane przez autorkę metody są sprawdzone i skuteczne, dlatego pragnie, by inni także mogli z nich skorzystać. Dzięki nim możemy nauczyć się dostrzegać piękno każdej chwili, wyrażać wdzięczność za to co posiadamy, co nas spotyka, wyeliminować ograniczające nas nawyki, przyzwyczajenia, negatywne emocje, realizować marzenia, przyciągać tylko takie sytuacje i rzeczy, których pragniemy i nie wprowadzać w życie chaosu. Wiele miejsca poświęca zdrowiu i odpowiedniemu podejściu do uzdrawiania. Namawia, by nie polegać jedynie na medycynie konwencjonalnej ale poszukać pomocy w naturalnych terapiach i technikach. 

„Cuda, to nic innego jak brak ograniczeń myślowych w naszym życiu.”

Książka powstała z myślą o osobach, które mają dość monotonii w swoim życiu, pragną wprowadzić w nim zmiany , sposobie myślenia i postrzeganiu rzeczywistości a przy tym rozwijać się duchowo i wejść na wyższy poziom świadomości. Rozdziały są krótkie, kilkustronicowe, napisane bardzo przystępnie, konkretnie i bezpośrednio. Ich główny wątek przerywany jest od czasu do czasu zabawnymi historyjkami zaczerpniętymi z życia, bądź zasłyszanymi w różnych okolicznościach. Wprowadzają one lekką dozę humoru i nadają całości lekkiego stylu. 

„Uzdrowić się, to znaczy wrócić do swojej natury, żyć tak, jak mówi do ciebie serce, ciało i umysł.”

Poradnik otrzymałam w formacie PDF, więc trudno mi ocenić jakość wydania lecz warto podkreślić ładną, delikatną oprawę zaprojektowaną w stonowanych, delikatnych kolorach. Zabrakło mi jedynie ilustracji przy opisywanych technikach. Omawiając nakładanie rąk, czakry czy stosowanie splotu celtyckiego warto byłoby pokazać jak dokładnie je wykonać, gdyż nie każdy ma wystarczającą wiedzę na ten temat. 

Pani Barbara nie używa naukowych sformułowań lecz w jasny, przejrzysty i czasami zabawny sposób uświadamia, że myśli mają ogromną moc sprawczą. Za ich sprawą możemy zranić siebie, drugiego człowieka albo podnieść na duchu i stworzyć coś dobrego w swoim życiu. Większość osób uważa, że „to są tylko niewinne myśli, bez znaczenia, które szybko ulatują i nie mają wpływu na to co się dzieje wokół nas. Tymczasem są one podstawą w stosowaniu prawa przyciągania w każdej sferze naszego życia. 

Autorka omawia prawo przyciągania krok po kroku pokazując jak zastosować go w odniesieniu do zdrowia, szczęścia i bogactwa. Odnosi się do panujących błędnych wyobrażeń i przekonań na temat zdrowia, leczenia i utrzymania go na właściwym poziomie. Podkreśla, że nic samo do nas nie przyjdzie, gdyż to my jesteśmy twórcami swego życia i musimy wziąć odpowiedzialność za to co w nim się pojawia. Zmiana podejścia do naszych myśli jest pierwszym krokiem do trwałej poprawy jakości naszego życia.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 166
Wymiary: 14 x 202 x 142 mm
Skład: Jacek Antoniewski
Korekta: Laura Jabłońska i Paulina Jóźwiak
Projekt okładki: Robert Rumak

2 komentarze:

  1. Wierzę w prawo przyciągania, więc na pewno książka ta w wielu punktach zgadzałaby się z moją filozofią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś faktycznie jest na rzeczy w prawie przyciągania.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)