środa, 7 stycznia 2015

145. - "Cuda duchowego uzdrawiania"

Uświęcona mądrość, wiedza 
i praktyczne techniki
Dr i Mistrz Zhi Gang Sha

              

   "Najpierw ulecz duszę; 
za jej ozdrowieniem podąży umysł i ciało"

Dzień 8 kwietnia 2003 roku był niezwykłym czasem dla naszej ziemi, gdyż wówczas rozpoczęłą się nowa epoka dla Matki Ziemi. Poprzednia epoka zwana "Xia Gu" czyli era bliskiej starożytności trwała 15 tysięcy lat. Obecny czas nosi nazwę "Shang Gu" czyli Era Światła Duszy. Matka Ziemia znajduje się w Czwartym Wymiarze, który charakteryzuje się wysoką częstotliwością, wibracją i mocą duchową. Wówczas dr i Mistrz Zhi Gang Sha został wybrany przez Źródło na "sługę Tao i ludzkości", by przekazywać ludziom Boskie Oczyszczenie Karmy i Boskie Przeszczepy Duszy, Umysłu i Ciała. Za swój cel życiowy uznaje on służbę dla wszelkich istot i sprawianie, by inni byli szczęśliwi i zdrowi. "Cuda duchowego uzdrawania" to jeden ze sposobów spełniania jego misji życiowej.                
  
źródło zdjecia: polki.pl
Dr Zhi Gang Sha jest mistrzem starożytnych nauk takich jak tai chi, qi gong, kung fu, I Ching, feng shui. Połączył on w swojej praktyce naturalne metody uzdrawiania duchowego ze swojego kręgu kulturowego z zachodnią medycyną i stworzył system duchowego uzdrawiania duszy, umysłu i ciała. Techniki dr i mistrza Zhi Gang Sha uaktywniają moc uzdrawiania, którą każdy z nas ma w sobie. Łączą one ze sobą siłę duszy, świadomości, umysłu i ciała, by wykorzystać ich połączoną moc do poprawy zdrowia i życia. W terapii wykorzystywane są odpowiednie dźwięki, ruchy, mantry, wizualizacje, medytacje uaktywniające regenerację organizmu o czym może zaświadczyć wiele osób, które mogły skorzystać z uzdrawiajacych metod mistrza Sha. Mistrz Sha jest autorem serii książek pod współnym tytułem "Moc Duszy", dzięki której wiele osób mogło skorzystać z dobroczynnej wiedzy autora. Książka "Cuda duchowego uzdrawiania" powstała w 2013 roku i jest pierwszym z tomów cyklu przekazującym kolejne sekrety i klucze do trwałego zdrowia na każdym poziomie naszego bytu. 

"Istota ludzka posiada dwa życia: życie fizyczne i życie duszy. Życie fizyczne jest ograniczone. Podróż duszy jest wieczna."

Dr i Mistrz Zhi Gang Sha przekazuje starożytną i nowoczesną wiedzę, mądrość zaczerpniętą z tradycji chińskiej oraz swoje doświadczenie zdobyte w efekcie pobieranych nauk u wielu wyjątkowych nauczycieli, których nazywa "narodowymi skarbami Chin." Udowadnia, że każdy z nas może wyzwolić w sobie niezwykłą siłę, dzięki której możemy doświadczyć cudów uzdrawiania. Przekazuje siedem Boskich Duchowych Przekazów, które przygotowują naszą duszę na przyjęcie błogosławieństw i darów jakie one ze sobą niosą.

Spojrzenie medycyny chińskiej na ludzki organizm jest nieco inne niż w zachodnim stylu leczenia. Przede wszystkim podchodzi ona do człowieka holistycznie, uznając, że wszystko jest ze sobą połączone i ma znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu naszego ciała. Książka uświadamia, że przyczyną chorób, na które cierpią ludzie na całym świecie jest nie tylko stan fizyczny ale mentalny i duchowy. Poznajemy święte sentencje, mantry, techniki wizualizacyjne, medytacje, cztery techniki Mocy, sekrety ciała, myśli, moc dźwięku, prawo Pięciu Elementów pod kątem zdrowotnym, ich funkcję jaką pełnią w organiźmie i zasadę działania oraz techniki uzdrawiające. Omawia poszczególne organy przypisane do żywiołu Drewna, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody, byśmy zrozumieli swoje ciało. Jest to ciekawy wątek książki gdyż ukazuje zależności między poszczególnymi organami. Mistrz Sha uświadamia, że:

"By zrozumieć większy wszechświat, obejmujący Niebiosa, Matkę Ziemię, oraz niezliczone planety, gwiazdy, galaktyki i wszechświaty, najpierw zrozum ten mały wszechświat, którym jest człowiek."

Książka jest niezwykła i już po pierwszym jej przejrzeniu zauroczyła mnie swoją zawartością. Uwagę zwraca pełna magicznego i energetycznego uroku okładka, z piękną grafiką i kolorystką. Również sposób pisania jest odmienny niż w innych tego rodzaju publikacjach. Można wyczuć skromność i pokorę w postawie dr i mistrza Zhi Gang Sha poprzez sposób zwracania się do czytającego i przekazywanie swojej wiedzy na przykład takimi słowami:

"Czuję się zaszczycony dzieląc się tym, co posiadłem. 
Jestem waszym sługą."

Ciekawostką jest Wprowadzenie do książki napisane w języku chińskim. Wprowadzenie napisał prof Liu Da Jun, który był nauczycielem autora w dziedzinie I Ching. Najpierw możemy przeczytać przetłumaczony na język polski tekst a potem zobaczyć jak on wygląda w oryginale. Dr i Mistrz Zhi Gang Sha radzi, by nie czytać książki pobieżnie lecz skoncentrować się na jej treści, ćwiczeniach i aktywnie korzystać z jej dobrodziejstw. Muszę tu przychylić się do sugestii Mistrza, gdyż uważność jest tu bardzo pomocna. Przez całą publikację przewijają się rózne ciekawe ćwiczenia, mantry i inne techniki, które można wykonać od razu. Poradnik ma jeszcze jedną szczególną właściwość: po raz pierwszy autor ujawnia tzw. Pole Źródła, które stworzył za pomocą kaligrafii Źródła Ling Guang, które zostały umieszczone w książce. Każda z nich jest nośnikiem Pola Źródła, o którym Mistrz tak mówi: 

"Pole Źródła jest nośnikiem jing qi shen Źródła, które to może usunąć blokady duszy, umysłu i ciła oraz przetransformować jing qi shen danej osoby należace do jej duchowego, emocjonalnego i fizycznego ciała." Pracując z nimi w sposób sugerowany przez autora, możemy tworzyć cuda duchowego uzdrawiania."

Z pewnością potrzebny jest czas, by można zweryfikować na sobie metody zawarte w książce, lecz z pewnością jest to publikacja , która wnosi wiele dawnej wiedzy i pomaga zrozumieć jak potężnymi i wspaniałymi istotami jesteśmy.  Możemy tworzyć własne cuda  uzdrawiając duszę, ciało i życie poprzez codzienną praktykę, do której zachęca Mistrz Sha. Istnieje wiele chorób i dolegliwości, nad którymi lekarze rozkładają ręce czujac się bezradnymi, gdyż nie mogą dotrzeć do  źródeł ich powstania. Bardzo często problem tkwi na poziomie duchowym, gdzie powstają silne blokady uniemożliwające poprawę. Warto zapamiętać, że "Najpierw choruje dusza; potem podąza za nią umysł i ciało" Być może klucze ofiarowane w tej publikacji będą pierwszym krokiem ku wyzdrowieniu, szczęściu i harmonii. 

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania I
Rok wydania polskiego: 2015
Rok wydania zagranicznego: 2013
Format 14,5 x 20,5
Ilość stron: 400
Oprawa miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Anna Rurkowska
Tytuł oryginału: Soul Healing Miracles

4 komentarze:

 1. Myślę, że to publikacja do której musiałabym zaglądać wiele razy. Ale dlaczego nie, jestem otwarta na wszelakie nowości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W książce jest wiele uzdrawiających technik do wykorzystania od razu. Przeczytałam a teraz studiuję treść :)

   Usuń
 2. Cudowna pozycja, to za malo powiedziane. To Dary Boskie i mozliowsc szybszego i latwego dostepnego oczyszczenia karmy i blokad w Duszy umysle i ciele. Dziekuje ze bylo mi dane zapoznac sie z "Cudami Duchowego uzdrawiania" Wszelkiego dobra dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Agata (nie podpisalam sie przepraszam:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)