piątek, 15 grudnia 2017

Sensacja i filozofia czyli 2 e - booki z Psychoskoku

E - booki cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście jest mnóstwo zwolenników tradycyjnej formy książek lecz elektroniczne wersje lektur mają swoje zalety. Ogromnym ich plusem jest to, że nie zajmują miejsca na półce i zawsze można mieć je ze sobą. Wydawnictwo Psychoskok proponuje dwie nowości w formie e - booków. 

My Wieloświaty 
Jacek Poncyliusz

Wydanie: I
Kategoria: książka filozoficzna
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 72
Projekt okładki: Jakub Kleczkowski
Korekta: Marianna Umerle, Agnieszka Marzol
Skład: Agnieszka Marzol

[moja recenzja]

Czym jest wszechświat? Czym jest uniwersum? To bardzo ogólne pojęcie, które określa wszystko, co istnieje i co jest wokół nas – w tym czas, prawa fizyki, formy energii oraz materii. Nie da się ukryć, że to bardzo inspirujące, a także intrygujące zagadnienia. Człowiek ma ograniczoną wiedzę; może bazować tylko na tym, co do tej pory odkrył, ale – jak wiadomo – to nie wszystko. Ciężko mu ogarnąć świat, prawdopodobnie jest to niemożliwe dla nas, jako ludzi. Na przestrzeni wieków w dziejach nauki, filozofii i religii wydarzyło się tak wiele, że nie sposób nie wykrzesać z powyższych dziedzin ani odrobiny ludzkiej, ciekawej mądrości. Podjął się tego Jacek Poncyliusz, który w swojej książce ,, My Wieloświaty” prezentuje niezwykle interesujące poglądy dotyczące otaczającego nas świata. Można powiedzieć, że jest to rodzaj jego filozofii życiowej, w którą wplata zarówno kulturę chrześcijańską, jak i dociekania fizyczne.

,,Jako wyjątkowy fenomen i osobliwość wszechświata, na naszej planecie istnieje ludzkość oraz nasza cywilizacja. Na podstawie naszej gatunkowej fizyki, chemii, biologii wydobyliśmy z nas, jako z istot szczególnych, wszystkie istniejące dziedziny życia codziennego; obyczaje, wierzenia, kulturę, sztukę, naukę ze wszystkimi jej dziedzinami jako nasze ludzkie patrzenie na siebie samych oraz na nasze bliskie, a także dalsze otoczenie”.

,, My Wieloświaty” to lektura nietuzinkowa, ale przez to atrakcyjna. Jest to rodzaj wywodu, którego wartość doceni nawet najbardziej wymagający czytelnik. Warto zanurzyć się w tytułowe ,, My Wieloświaty”, poznać inspirujące przemyślenia Jacka Poncyliusza, dotyczące struktury naszego bytu i tego, co nas otacza.


Geneza
Jerzy Mikołajczyk

Wydanie: I
Kategoria: powieść, sensacja, science-fiction 
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 580
Projekt okładki: Grzegorz Malinowski
Redaktor prowadząca: Wioletta Tomaszewska
Redakcja i korekta: Marianna Umerle
Korekta: Zuzanna Laskowska
Skład: Agnieszka Marzol

[moja recenzja]

Zastanawiałeś się kiedyś, jak będzie wyglądał świat za kilkadziesiąt lat? Co z nieuleczalnymi chorobami? Jak rozwinie się nauka i technika? Czy planeta Ziemia będzie zbyt zanieczyszczona, aby na niej żyć? Jacy ludzie będą ją zamieszkiwali – wciąż ludzcy, czy wręcz przeciwnie, otoczeni wszechobecną technologią?

Te i inne pytania stawia Jerzy Mikołajczyk w swojej książce o intrygującym tytule ,,Geneza”. Jest to opowieść z gatunku science-fiction, jednak połączona z niezwykle ważnym tutaj wątkiem miłosnym.

Główny bohater to Adam Bauer, pilot, któremu została powierzona bardzo ważna misja, jakby nie patrzeć – chyba najważniejsza. Za jego sprawą ludzkość całej Ziemi może zostać uratowana. Adam to człowiek dobry i uczuciowy. Zakochany w Ewie, najpiękniejszej dla niego kobiecie, decyduje się na podjęcie tak heroicznej walki, walki z własnymi lękami i walki o życie innych ludzi. Czy uda mu się uratować świat? Jakie przeszkody napotka na swojej drodze?

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.