poniedziałek, 1 czerwca 2020

W Dniu Dziecka - dla dzieci i nie tylko: KOTOLOTKI

"Kotolotki" to propozycja dla dzieci ale też rodziców, którzy mogą spędzić ze swoimi pociechami aktywny czas. Wydana prze Wydawnictwo Prószyński i S-ka książka opowiada o pewnej kociej rodzinie ale też zawiera edukacyjne ćwiczenia. 


Ursula K. Le Guin
„Kotolotki”

Tytuł oryginału: Catwings
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Premiera: 19 maja 2020

Arcydzieło literatury dziecięcej

Pewnego razu mieszkająca w mieście kotka urodziła czworo kociąt. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kociaki miały... skrzydła. 

Korzystając z rzadkiej u kotów umiejętności latania, Thelma, Harriet, James i Roger postanawiają udać się w świat, aby go lepiej poznać. Nie wiedzą jednak, że z dala od domu będą czyhać na nie różne niebezpieczeństwa. Czy znajdą bezpieczne schronienie? Czy spotkają po drodze przyjaciół? A co jeśli trafią w złe Ręce?

Przepełnione urzekającym ciepłem historie autorstwa jednej z największych legend literatury fantastycznej to niezapomniana lektura dla całej rodziny.

W niniejszym zbiorze znajdują się wszystkie części cyklu:

KOTOLOTKI
POWRÓT KOTOLOTKÓW
WSPANIAŁY ALEXANDER I KOTOLOTKI
JANE ROZKŁADA SKRZYDŁA

Ursula K. Le Guin (1929-2018) - wielokrotnie nagradzana amerykańska pisarka, której książki należą do kanonu literatury światowej. Autorka powieści, scenariuszy filmowych, esejów, wierszy, tekstów piosenek. Uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą, Hugo i World Fantasy Award na czele.4 komentarze:

 1. Nigdy nie miałam tej książki w ręku. Ładna okładka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie spotkałam się wcześniej z tą książką, ale bardzo ciekawa :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałam okazję czytać już kilka recenzji tej książki i jestem jej ciekawa. 😊

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.