czwartek, 6 września 2018

429 - "Twoja krew nie kłamie"

Czego możesz się dowiedzieć o swoim zdrowiu z badania żywej kropli krwi
Sabine Linek

              

Krew to najważniejszy płyn w naszym organizmie, który płynie w naszych żyłach nieprzerwanie. Dzięki niej żyjemy, funkcjonujemy i jesteśmy zaopatrywani w potrzebne nam mikroelementy i składniki odżywcze. Każda jej kropla jest nieocenionym skarbem ale i źródłem istotnych informacji, dzięki którym możemy dowiedzieć się więcej o stanie naszego zdrowia. Czego możemy dowiedzieć się z żywej krwi i jak zadbać o jej dobrą jakość podpowiada książka pt.: "Twoja Krew Nie Kłamie". 

źr. zdjęcia: pnetzpool.eu
Sabina Linek urodziła się 12 listopada 1959 roku w Bielefeld. Jest specjalistką medycyny naturalnej, w której odniosła osobiste sukcesy. Studiowała ekonomię w Braunschweig, zanim rozpoczęła naukę medycyny naturalnej w Gifhorn. Po zdaniu egzaminu niemedycznego lekarza praktykowała w Gifhorn przez 18 lat oraz przez 2 lata w Travemünde. Ze swoim zespołem badawczym wykonuje miesięcznie 3000 badań żywej kropli krwi. Jest częstym gościem w mediach jako specjalistka w tej dziedzinie. 

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.de
W swojej praktyce wykorzystuje diagnostykę mikroskopową techniką ciemnego pola, której odkrywcą jest prof. dr. Enderlein. Pracowała nad metodą wpływania na krew i pomogła wielu pacjentom cierpiącymi często na przewlekłe choroby. 

W swojej książce wykazuje, że kropla krwi może nam udzielić wielu informacji pomocnych w rozpoznaniu schorzenia i zastosowania właściwej terapii. Zebrany w niej materiał został ujęty w czterech częściach. W przedmowie autorka opowiada o swojej drodze do medycyny naturalnej, sukcesów w tej dziedzinie i powstania metody SanaZon®, którą opracowała razem ze swoim mężem Rudim. Bazuje ona na znanej już od dawna terapii stosowanej w medycynie tradycyjnej lecz nie jest w pełni uznana przez medycynę akademicką. SanaZon® stała się popularną metodą wśród pacjentów, którzy korzystają z niej, przyjeżdżając do Sabiny Linek z różnych zakątków świata. 


Jednym z pierwszych etapów tej terapii jest równowaga kwasowo - zasadowa, dlatego pierwsza część opisuje jej znaczenie i podkreśla dlaczego podstawą leczenia jest odkwaszenie organizmu. Podpowiada jak rozpoznać zakwaszenie, jakie choroby są przez nie wywoływane, jak utrzymać prawidłowe pH organizmu poprzez zmianę nawyków żywieniowych.

"Zakwaszenia krwi należy unikać za wszelką cenę, w przeciwnym wypadku nie mogłaby ona optymalnie spełniać swojej funkcji - taki stan mógłby zagrozić naszemu życiu".

Głównemu zagadnieniu poświęcona została druga część, w której poznajemy dokładnie charakterystykę krwi, jej skład, na czym polega badanie mikroskopowe, o czym możemy się dowiedzieć z jej analizy i dowiadujemy się na co zwrócić uwagę zanim zrobimy badanie krwi. 


Trzecia część przybliża zasady terapii SanaZon®, która ma na celu ogólną poprawę jakości krwi. Przedstawia jej poszczególne elementy, odkrycie homeopatii, postać profesora Enderleina, jego teorie i powstanie metody SanaZon® oraz inne, pomocne terapie w poprawie naszego zdrowia.

Książka skierowana została do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o naszym życiodajnym płynie. Nie jest trudna w odbiorze, gdyż jej treść została napisana przystępnie mimo, że dotyczy wiedzy medycznej. Specjalistyczne terminy i procesy przebiegające w organizmie czy wyjaśnienia z dziedziny diagnostyki krwi przekazane są zrozumiałym językiem, tak by były jasne dla każdego czytelnika. Pomocne w tym są liczne tabelki, czarno - białe zdjęcia oraz przykłady z praktyki autorki. Minusem są fotografie wykonane w słabej rozdzielczości lecz mimo to spełniają swoją rolę informacyjną. 

Przede wszystkim autorka pomaga zrozumieć jak ważne jest utrzymanie krwi we właściwej kondycji poprzez jej analizę, właściwy dobór terapii oraz codzienną dietę. Pokazuje, że istnieją alternatywne metody uzdrawiania wielu chorób, jeżeli zostaną wykonane odpowiednie badania, które są podstawą dokonania właściwej diagnozy.


Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2018
Rok wydania niemieckiego: 2012
Wymiary: 14.5 x 20.5 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 232
Wydawnictwo: Vivante
Tłumaczenie: Barbara Floriańczyk
Redaktor prowadząca: Aneta Bujno
Redakcja: Aleksandra Marczuk
Korekta: Małgorzata Lach
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Zdjęcie na okładce: © harmpeti (iStock.com)
Copyright © Sabine Linek, 2012
Copyright © 2018 for Polish edition by Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus
Tytuł oryginału: Dein Blut lügt nicht – Meine Heilarbeit mit der Dunkelfeldmikroskopie


1 komentarz:

  1. Chyba nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest krew i jej kondycja.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.

CHĘTNIE CZYTANE