21 stycznia 2019

Nowe lektury z Wydawnictwa Psychoskok


Spośród nowości Wydawnictwa Psychoskok dotarły do mnie książki, które reprezentują różne gatunki literacki. Jest tu propozycja dla miłośników opowiadań fantasy, przygodowo-historycznych, i obyczajowych. Poniżej zamieszczam krótkie opisy na podstawie notek redakcyjnych a  obok znajdują się linki do moich recenzji.

Książka pt.: „Muszki owocówki“  przeznaczona dla każdego kto w swoim życiu choćby raz zetknął się z dramatem uzależnienia… czyli prawie dla wszystkich.

Na spotkania terapeutyczne przychodzą ludzie uzależnieni od pracy, zakupów, jedzenia, seksu, czy siłowni. Każdy z nich ma na tyle skomplikowany życiorys, że mógłby nim obdarować kilka osób. 

Wanda, Erol, Sara i Robert spotykają się na grupie terapeutycznej dla osób uzależnionych od zakupów, siłowni, jedzenia i seksu. 

Pochodzą z różnych warstw społecznych, są w różnym wieku, mają inne doświadczenia, ale łączy ich jedno: nałóg, zbytnie przyzwyczajenie. Opowiadając o swoich problemach odsłaniają powoli, warstwa po warstwie,  swoją prawdziwą naturę. Czy po długich godzinach spędzonych na wspólnych rozmowach w towarzystwie terapeuty uda im się pokonać własne słabości i odnaleźć wewnętrzny spokój?    [moja recenzja]


„Wyprawa Gniewomira“ to druga część przygód Oliego Egilssona znanego jako Gniewomir. Bohater przenosi się na tereny słowiańskie z rodzinnej Skandynawii, gdzie poznaje Welewitkę. 

Gniewomir, zasłużony u księcia Bolesława i służący mu wiernie, w wyniku rozkazu przenosi się na wybrzeże, gdzie zakłada gród zwany Gniewogardem. Od tej pory jarl skupia się głównie na pracy i rodzinie, która stale się powiększa. Spokój zaburza jednak przyjazd tajemniczego handlarza, Odinara Otarssona, a następnie wyprawa na Bornholm w celu pojmania brata Egilssona. Po powrocie jarl dowiaduje się, że jego ukochana Welewitka została porwana i wywieziona na wyspę piratów nieopodal Czarnego Lądu. Czy Gniewomirowi uda się odzyskać miłość swojego życia? Jakie trudy w podróży napotka wojownik i jego załoga? [moja recenzja]

Na książkę pt.: „Mity i androny“ składa się  zbiór dziesięciu opowiadań, w których autor dał upust swojej wyobraźni i przedstawił własne, unikalne spojrzenie na szarą rzeczywistość.Wszystkie one dotyczą innej tematyki i nawet nie łączą ich wspólni bohaterowie.  Dzięki plejadzie różnych charakterów czytelnik ma szansę co chwila przenosić się w inny wymiar i – co najważniejsze – odnaleźć „niezwykłość w codzienności”. Jak się okazuje, ona jest w niej głęboko ukryta, wystarczy tylko odwołać się do wyobraźni i... czytać.  [moja recenzja] 

„Drzewo, kurhan i Stara Wieża“ to trzeci tom z cyklu, stanowiący zwieńczenie przygód rodu wiedźmy Raiany. Tym razem śledzimy wydarzenia oczami jej syna, Caltira, który przygotowuje się do objęcia tronu wodza. Jednak los ma dla niego znacznie poważniejszą rolę do odegrania. 

Swoim tytułem nawiązuje do klasyki C.S. Lewisa, gdyż poza swoją warstwą przygodową i humorystyczną, ma ambicje opowiadać o tym, jak dorasta młody człowiek, jakie dobro wnosi w jego życie wiara i ustawiczna praca nad sobą. 

Tytułowe Drzewo, tak jak Lew, to aluzja do historii Odkupienia. Kurhan to siedlisko Czarownicy, a więc złych mocy, walczących o duszę i ciało bohatera. A Stara Wieża, tak samo jak Stara Szafa, spełnia rolę cudownego środka transportu do innego świata. Podstępni i potężni nieprzyjaciele, ale też niespodziewani sojusznicy, pojawiają się w najmniej oczekiwanych miejscach. Stawką zaś jest los wszystkich krain Mroźnej Północy, a zatem porażka i rezygnacja nie wchodzą w grę. [moja recenzja]



1 komentarz:

Jeśli któryś z komentarzy nie jest widoczny, proszę o cierpliwość. System blogowy czasami wymaga akceptacji komentarzy, mimo że nie jest to konieczne.

Każda recenzja to moje subiektywne odczucia! Wasze mogą być zupełnie inne i zawsze jestem ciekawa Waszych opinii.

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Wpisy o charakterze spamu oraz z reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Popularne posty