piątek, 9 lutego 2018

396. "Miłość zapisana w gwiazdach"

Jak odnaleźć drugą połówkę dzięki astrologii
Brad Kronen

            
„To, co klasyczne jest odporne na upływ czasu.”

Miłość to wartość ponadczasowa, która łączy ludzi i sprawia, że świat staje się bardziej kolorowy i przyjazny. Szukając swojej drugiej połówki zwracamy uwagę na wygląd, zachowanie, wady i zalety pragnąc spędzić życie u boku idealnego partnera czy partnerki. Nie zawsze są to udane poszukiwania. Jak więc znaleźć tę właściwą osobę? A może by tak spojrzeć w .... gwiazdy? Ułatwieniem może być wiedza zawarta w książce pt.: „Miłość zapisana w gwiazdach.”

źr.zdjęcia: bradkronen.com
Brad Kronen to profesjonalny astrolog i specjalista od Tarota, wykorzystujący swój talent od ponad 25 lat. Astrologią po raz pierwszy zainteresował się, studiując psychologię na Fairfield Univeristy w Connecticut. Publikował artykuły na Scandalist.com oraz Examiner.com. Obecnie mieszka w Los Angeles w Kalifornii.

Astrologia od wieków intrygowała ludzi, którzy szukali w niej informacji dotyczących przyszłości ale też wskazówek pomagających poradzić sobie z trudnościami lub rozwiązać jakiś problem. 

okładka oryginału
źr.zdjęcia: amazon.com
Dziś również jest ważnym elementem naszego życia ale już nie docenia się jej w takim stopniu jak dawniej. Często traktowana jest z „przymrużeniem oka”, sceptycyzmem a nawet ironią. Tymczasem to niezwykle ciekawa dziedzina nauki, która dostarcza nam wiele przydatnej wiedzy pomagającej nie tylko zajrzeć w przyszłość, lecz także lepiej poznać siebie i innych. 

Jednym z jej zadań jest pomoc w znalezieniu właściwych relacji międzyludzkich i stworzenie harmonijnych związków. Możemy to zrobić poznając charakterystyczne cechy znaków zodiaku. Każdy z nich ma określone osobowości i energetyczny potencjał, który napędza ich koleje losu. Wiadomym jest, że nie wszystkie znaki mogą tworzyć harmonijne relacje lub udane związki. 


Dwanaście znaków zodiaku to dwanaście podstawowych osobowości, które tworzą między sobą różne powiązania i mieszaninę charakterów. Autor zebrał w swojej książce wszystkie możliwe połączenia znaków pokazując ich dynamikę, wady i zalety, energetykę oraz możliwości rozwoju i pracy nad sobą. Przedstawił 78 zestawień znaków opisując każdą z nich dokładnie, zaczynając od znaku Barana a kończąc na Rybach. 


Poradnik został zaplanowany w ten sposób, by czytelnik pragnął wgłębić się w każdy z rozdziałów a nie tylko wybiórczo, biorąc pod uwagę indywidualne zainteresowania. Nie wystarczy przeczytać tylko to połączenie, które nas aktualnie interesuje, lecz poznać też inne zestawienia, gdyż tam także możemy wiele dowiedzieć się o sobie. Autor przewidział taką możliwość pisząc na wstępie: 

„Zanim zagłębisz się w tę książkę, muszę podkreślić kilka rzeczy. a właściwie, kogo próbuję tutaj oszukać? Śmiało, przejrzyj szybko spis treści i przekonaj się, w jakim stopniu pasujesz do tego przystojniaka, którym obecnie jesteś zainteresowana. Już lepiej? Dobrze. Wracając do tematu…” 

Podobny styl i sposób zwracania się do czytelnika jest charakterystyczny dla całej publikacji. Wiedza przekazana została z lekkością, humorem i charyzmą. Nie są to suche fakty i informacje jakie można znaleźć w horoskopach czy innych tego rodzaju publikacjach, lecz barwnie nakreślone osobowości każdego ze znaków i tendencje, jakie stwarzają związki między nimi. Poza prezentacją ich charakterów autor udziela wskazówek pod postacią Doradcy od Spraw Miłosnych pokazując jakie mogą pojawić się problemy w związku, jego dobre i złe strony oraz w jaki sposób stworzyć harmonijny układ. 

Warto tu podkreślić ładne, estetyczne wydanie książki, która została ozdobiona oprawą ze skrzydełkami. Kolorystyka jest utrzymana w ciemnoczerwonej tonacji z błyszczącymi literami, Wewnątrz brakuje jakichkolwiek rysunków i zdjęć ale każdy rozdział, opisujący kolejną parę  znaków, zaznaczony został delikatnym ornamentem. 

„Niestety nasz świat jest obecnie mało romantycznym miejscem. Wspomnijcie w obecnych czasach coś o zalecaniu się, a większość ludzi pomyśli, że mówicie o konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.”


Każdy z nas urodził się z określonym potencjałem i charakterem, który kształtuje się w ciągu całego życia. Wpływ na to ma wiele czynników a jednym z nich jest znak zodiaku, który nadaje nam określony kierunek i wskazuje możliwości. Mając dostateczną wiedzę na ich temat możemy zorientować się z kim nam po drodze a kogo lepiej omijać szerokim łukiem. 

Książka Brada Kronena jest doskonałym przewodnikiem po ludzkich charakterach i astrologicznych zależnościach między znakami zodiaku. Dzięki bliższym przyjrzeniu się poszczególnym znakom zodiaku możemy bardziej świadomie budować swoje związki i relacje międzyludzkie ale też zrozumieć drugą osobę. Dostrzegamy bogactwo i różnorodność naszych osobowości a dzięki temu możemy zrozumieć swoją rolę w obecnym życiu i tworzeniu przyjaznego otoczenia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2017
Data premiery: 2017-11-27
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Tłumacz: Woźniak Łukasz, Odorowicz-Śliwa Ischim
Ilość stron: 375
Rok wydania: 2017
Redaktor prowadząca: Ewelina Sokalska
Redakcja: Paulina Potrykus-Woźniak
Tłumacz: Łukasz Woźniak, Ishim Odorowicz-Śliwa
Korekta: Anna Strożek
Projekt okładki: Łukasz Werpachowski
Zdjęcie na okładce: © ilyaliren (iStock.com)
Tytuł oryginału: Love in the Stars: Find Your Perfect Match With Astrology

1 komentarz:

  1. Jestem ciekawa, jak prezentowałoby się połączenie znaku mojego męża i moje. Interesująca publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)