piątek, 5 stycznia 2018

394. - "Pozbądź się chorób skóry"

Sposób na trwałe wyeliminowanie egzemy, łuszczycy, trądziku i trądziku różowatego.
Shann Nix Jones

           

„troska o samego siebie jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej rodziny oraz dla tych osób, które kochasz.”

Skóra stanowi naszą ogromną zewnętrzną ochronę i jest niezwykle ważnym organem naszego organizmu, dlatego ważne jest, by jej kondycja była jak najlepsza. Nie wszyscy mogą cieszyć się nieskazitelnym wyglądem i nie każdy potrafi poradzić sobie z nękającymi ich problemami. Szukając rozwiązań najczęściej korzystamy z „leczenia” konwencjonalnego w postaci kremów, maści czy farmaceutyków, które dają krótkotrwały efekt lub mają szkodliwe działanie uboczne. Z reguły po chwilowej poprawie, problem wraca ze zdwojoną siłą. Chcąc na zawsze pozbyć się uciążliwej dolegliwości trzeba do niej podejść w odmienny sposób i zrozumieć jej przyczynę. Możemy to zrobić, dzięki książce „Pozbądź się chorób skóry.” 

źr. zdjęcia: shann-httpkefirise.com
Shann Jones jest bestsellerową autorką oraz pionierką w odnajdowaniu powiązania pomiędzy stanem zdrowia skóry i jelit. oraz założycielką nagradzanej firmy. Shann była zwykłą, amerykańską, miejską dziewczyną, dopóki nie zakochała się w walijskim rolniku w wieku 41 lat. Wykorzystując wiedzę, jaką uzyskała w efekcie kryzysu medycznego, który niemal zabrał życie jej mężowi, Shann poświęca teraz swój czas na tworzenie mydeł poprawiających zdrowie. kremów i probiotycznych napojów kefirowych, które łagodzą choroby skóry, w tym egzemę, łuszczycę, trądzik różowaty i trądzik. W kwietniu 2011 roku razem z mężem otworzyła sklep internetowy pod nazwą Chuckling Goat, w którym sprzedaje swoje produkty.


okładka orygnału
źr. zdjęcia: amazon.com
Autorka proponuje spojrzeć na problemy chorób skóry w nowy sposób ukazując ich prawdziwe podłoże. Uważa, że ich źródło znajduje się w nieprawidłowo funkcjonującym układzie odpornościowym oraz w jelitach. Jeżeli chcemy mieć zdrową skórę, najpierw musimy zadbać o jelita i ich odpowiednią florę bakteryjną czyli mikrobiom. 

W tym celu przybliża mikroby bakteryjne naszych jelit wskazując co wpływa na ich stan, opisuje pomocne formy życia, które mieszkają w naszym organizmie, wykazuje wpływ antybiotyków na stan układu immunologicznego, dobrych bakterii i naszej skóry, uświadamia błędy jakie popełniamy poprzez złe nawyki żywieniowe i higieniczne, pomaga ocenić stan naszego wewnętrznego ekosystemu oraz podpowiada jak mu stan równowagi.

Celem książki jest pokazanie możliwości utrzymania dobrego samopoczucia i poradzenia sobie z chorobami skóry. W czterech częściach poznajemy najnowsze odkrycie naukowe dotyczące tego zagadnienia,  w jaki sposób nauka wyjaśnia pierwotne przyczyny egzemy, łuszczycy, trądziku i trądziku różowatego, najskuteczniejsze metody leczenia skóry i organizmu, rolę oraz strukturę naszego mikrobiomu.


Opowiada też o sobie i swojej sprawdzonej metodzie opartej na kefirze z koziego mleka i olejkach eterycznych, która pomogła już tysiącom osób, z jej rodziną włącznie. Na podstawie własnych doświadczeń pokazuje zalety probiotyków i wprowadzenia zdrowych nawyków do swojego życia. 

Początek odkrycia terapii był dla nie dramatyczny, gdyż jej mąż został zarażony superbakterią, gdy przebywał w szpitalu. Próby ratowania mu życia przez autorkę zakończyły się sukcesem. W efekcie jej osobistych doświadczeń powstał program pod nazwą GSS czyli Godd Skin Solution - Dobre Rozwiązanie dla Skóry. Oczywiście nie ujawnia szczegółów i dokładnego składu produkowanych przez siebie kosmetyków oraz leczniczych specyfików na bazie kefiru koziego. Natomiast dowiadujemy się wielu ciekawych informacji na temat jego prozdrowotnych właściwości i korzyści, które dzięki niemu możemy osiągnąć.


"Nie możemy liczyć na to, że będziemy dobrymi zarządcami naszego wewnętrznego ekosystemu, jeżeli nie będziemy posiadali na jego temat odpowiednich informacji."

Ogromnym plusem książki jest bardzo przystępny sposób przekazywania informacji i duży zasób wiadomości na temat najczęściej występujących chorób skóry. O swoich przeżyciach, odkryciach, poszukiwaniach i działaniach autorka opowiada w początkowych rozdziałach książki. Jej styl narracji sprawia, że czyta się ją niczym dobrą powieść. Dotyczy to całego poradnika, który łączy w sobie zarówno praktyczne wskazówki z przekazem wielu ważnych informacji dotyczących zdrowia i funkcjonowania naszego organizmu a zwłaszcza układu immunologicznego. Każdy rozdział jest przejrzysty, urozmaicony historiami osobistymi i zakończony krótkim podsumowaniem zaprezentowanego materiału. 

Ciekawym zabiegiem jest pokazanie skuteczności prowadzonej przez Shann Jones terapii poprzez cytaty z listów, które otrzymała od swoich pacjentów. Opisują oni efekty zastosowanych metod i swoje doświadczenia w drodze do zdrowia. Niektóre z nich zostały pokazane na fotografiach załączonych na kolorowej wkładce.


Książkę mogę polecić przede wszystkim tym, którzy borykają się z problemami skórnymi, gdyż dzięki niej zrozumieją dlaczego cierpią. Nie ma w niej gotowych receptur czy terapii ale liczne wskazówki i informacje z pewnością uświadomią dlaczego doskwiera nam konkretna choroba i w jaki sposób mogą sobie pomóc.

Egzema, łuszczyca czy trądzik to bardzo nieprzyjemne i uciążliwe schorzenia, które wielu osobom przysparzają cierpienia. Z tego powodu trudno jest funkcjonować w codziennym rytmie dnia, cieszyć się pięknym wyglądem i samopoczuciem. Okazuje się, że rozwiązanie tego rodzaju problemów mamy często w zasięgu swojej ręki. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego:  2017
Rok wydania angielskiego: 2016
Format: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 280
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Sylwia Grodzicka
Tytuł oryginału: The Good Skin Solution: Natural Healing for Eczema, Psoriasis, Rosacea and Acne

1 komentarz:

  1. Dobrze, że trądzik już mnie nie dotyczy. To na pewno przydatna publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)